مقالات

انواع سیم بکسل از نظر بافت و کاربرد آن در صنایع مختلف

Z

۱٫ بافت فیلر

انواع سیم بکسل از نظر بافت و کاربرد آن در صنایع مختلف :  در این نوع سیم بکسل, قطر مفتول ها در تمام لایه ها یکسان است اما بین فضای خالی مفتول های درونی و بیرونی, مفتول های نازکی به نام فیلر قرار می گیرند.سیم بکسل فیلر قابلیت انعطاف و مقاومت سایشی بالایی دارد برای همین در صنایع زیادی می توان از این نوع سیم بکسل بهره برد.

 

زنجیر خشکه

 

۲٫ بافت سیل

در سیم بکسل بافت سیل، در هر استرند تعداد مفتول های هر لایه که دور مغزی قرار دارند با هم برابر می باشند و قطر مفتول های لایه ی بیرونی بیشتر از قطر مفتول های لایه ی درونی است ولی در هر لایه قطر همه ی مفتول ها یکسان می باشد. این نوع سیم بکسل دارای مقاومت سایشی بالایی می باشد و در صنایع سنگین کاربرد زیادی دارد.

 

 

۳٫ بافت استاندارد

این نوع بافت از سیم بکسل انعطاف پذیری بالا و کاربرد زیادی دارد. مفتول ها در رشته های سیم بکسل قطر یکسانی دارند.
سیم بکسل های استاندارد به دلیل قابلیت انعطاف بالایی که دارند، دارای کاربردهای بسیار متنوعی در رشته های گوناگون صنعتی میباشند از جمله جرثقیل ها و صنایع ساختمانی می باشند

 

زنجیر فولادی

.

۴٫ بافت وارینگتون

در این نوع بافت، مفتول های سیم بکسل در ردیف بیرونی ، ضخیم و نازک به صورت یک در میان در کنار هم قرار گرفته است. بافت وارینگتون از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بافت سیل برخوردار است و کاربرد بیشتری نیز نسبت به بافت سیل در صنایع مختلف دارد.

 

۵٫ سیم بکسل های آسانسوری

سیم بکسل های آسانسوری معمولا دارای ۸ استرند و مغزی الیافی می باشند. الیاف مصرفی در مغزی این نوع سیم بکسل معمولا از جنس کنف است که به انعطاف سیم بکسل کمک زیادی می کند.
سایز های پر کاربرد سیم بکسل آسانسوری عبارتند از سایز ۸ میلیمتر، ۱۰ میلیمتر، ۱۱ و ۱۲ میلیمتر.
سیم بکسل های آسانسور معمولا بصورت گالوانیزه و برخی اوقات نیز به صورت روغن اندود زرد رنگ و سیاه رنگ در بازار موجود می باشند.
پر مصرف ترین نوع سیم بکسل آسانسوری مصرفی، سیم بکسل نمره ۱۰ می باشد.

 

۶٫ سیم بکسل کنفی

سیم بکسل مغزی کنفی یکی از انواع سیم بکسلی است که به علت مقاومت فشاری و کششی کمی که نسبت به سیم بکسل های مغزی فولادی دارد معمولا در صنایعی بیشتر به کار می رود که انعطاف سیم بکسل اهمیت بیشتری داشته باشد.

 

۷٫ سیم بکسل های پوست ماری یا نتاب

سیم بکسل نتاب یا پوست ماری یکی از انواه سیم بکسل است که که از تعداد بالایی استرند تولید میشود. استفاده از تعداد بالای استرند و تعداد کم مفتول در هر استرند سبب انعطاف پذیری زیاد این نوع سیم بکسل ها می شود .
از سیم بکسل نتاب به علت خواص ضد گردشی که دارد بصورت عمده در تاور کرین ها استفاده می شود.

 

۸٫ سیم بکسل های حفاری

سیم بکسل مصرفی در صنایع حفاری معمولا دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و حرارت می باشند و در برابر ضربه‌های دستگاه حفاری میلی به از هم باز شدن ندارند..
سیم بکسل های حفاری دارای مقاومت کششی بالایی می باشند و دارای عمر متوسطی می باشند.

 

 

تیفور

 

۹٫ سیم بکسل های کلایمر

از این نوع سیم بکسل معمولا برای انجام عملیات مرتبط با نما مثل شستشوی نما ها و اقدامات امنیتی مانند اتصال تک تیر انداز ها از ساختمان ها استفاده میشود. همچنین از این نوع سیم بکسل در زمینه های ورزشی برای بالا رفتن از سطوح و دیوار ها استفاده میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *