مقالات

انواع سیم بکسل از نظر بافت:

انواع سیم بکسل از نظر بافت:

انواع سیم بکسل از نظر بافت:

 

سیم بکسل بافت Seale سیل: در این نوع سیم بکسل معمولا تعداد مفتول‌هایی که دور مفتول اصلی پیچیده می شوند با هم مساوی هستند و در آخر در کنار هم طناب اصلی را تشکیل می دهند. مغعمولا در این نوع بافت سیم بکسل، قطر مفتول‌های درونی كمتر از قطر مفتول‌های بیرونی است اما در هر ردیف بافت قطر کلیه مفتول‌ها یکسان است. در این نوع طناب‌ها چون مفتول‌های بیرونی ضخیم هستند دارای مقاومت سایشی بالایی هستند و در کارهایی مانند کوهنوردی و…کاربرد فراوانی دارند.

 

لیفتر مگنت

 

سیم بکسل بافت Warrington وارینگتون: در این نوع سیم بکسل، در ردیف بیرونی مفتول‌های نازک و ضخیم بصورت یک در میان هستند، زیرا مفتول‌های نازک و ضخیم در ردیف بیرونی سیم بکسل تركیبی هستند، همچنین طناب‌های با بافت وارینگتون انعطاف بیشتری نسبت به سیم بکسل با بافت سیل دارندو از آن در کارهای منعطف استفاده می گردد.

 

تسمه بلت

 

سیم بکسل بافت Filler فیلر: در این نوع سیم بکسل، مفتول‌های تشکیل دهنده ی سیم بکسل در همه ردیف‌ها از نظر قطر مساوی هستند، در فضای خالی، مفتول‌های نازکی بین مفتول‌های ردیف بیرونی و ردیف درونی قرار می‌گیرند که به اصطلاح به آن ها فیلر گفته می شود. همچنین سیم بکسل های فیلر دارای سطح فلزی بیشتری به نسبت سایرسیم بکسل ها می باشد و از قابلیت انعطاف و مقاومت سایشی بالاتری نیز برخوردارمی باشند.

 

زنجیر حمل بار

 

سیم بکسل بافت Standard استاندارد: در این نوع سیم بکسل، مفتول‌های تشکیل‌دهنده ی سیم بکسل دارای رشته هایی با قطر یکسان می باشند، طناب‌های با این نوع بافت چون انعطاف بالاتری دارند دارای کاربردهای متنوع‌تری در صنعت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *