مقالات

بافت سیم بکسل استیل:

بافت سیم بکسل استیل:

بافت سیم بکسل استیل:

 

سیم بکسل ضد زنگ با توجه به نوع سفارش در کارخانه بافت سیم بکسل با طول مختلف بریده می شود و نوک آن ها را به صورت شبكه ‌ای از هم باز می نمایند و سپس با دمگیر بسته می‌ شود. سر شبکه ای شده سیم بکسل پس از شکل دادن به صورت حلقه ای توسط سمبه و چکش و گازانبر سه مرتبه در سیم اصلی بافته می‌شوند. طول بافت سیم بلند کننده بار نباید از ۲۰ الی ۲۵ برابر قطر سیم بکسل کمتر باشد. اگر قطر سیم بکسل ۱۵ میلی‌متر باشد باید طول بافت سیم بکسل ۳۷۵-۳۰۰ میلی‌متر باشد و هر ۵ میلی‌متری كه به بافت اضافه شود لازم است از ۲۸ به بالا ۵ مرتبه هر رشته بافته شود. نقطه گلوی حلقه سیم بکسل تا آخرین نقطه بافت باید ۷۵ سانتی‌متر طول بافت از ضخامت یا قطر ۲۷ میلی‌متر به بالا باشد.

 

لیفتر مگنت

 

سیم بکسل‌ها با توجه به جهت بافت کلاف‌ ها دسته بندی می‌شوند یعنی اگر جهت کلاف‌ها از چپ به راست تابیده شده باشد، با علامت z روی سیم بکسل نشان داده می‌شود و آن را راست‌ بافت می ‌گویند. اگر جهت کلاف‌ها از راست به چپ تابیده شده باشد، با علامت s روی سیم بکسل نشان داده می‌شود و آن را چپ ‌بافت می ‌گویند.

برای بلند کردن اجسام با سیم بکسل بهتر است از سیم بکسل های صلیبی راست ‌بافت و یا چپ ‌بافت استفاده شود زیرا سیم بکسل‌های صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر تحمل می‌کنند، در صورتی که سیم بکسل‌های یک‌ طرفه پس از مدتی با فشار زیاد باز شده و به مروز بافت ها و رشته های آن شل شده بنابراین کمتر در جرثقیل‌ ها و در مواقعی که نیاز به بلند کردن بار است مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

تسمه بلت

 

 

سیم بکسل استیل هم مانند سیم بکسل فولادی دارای بافت ها، سایز ها و ساختار های مختلفی می باشند و در رنگ نقره ای مایل به زرد ساخته می شود. اسن نوع سیم بکسل به هیچ عنوان احتیاجی به آبکاری سطحی نداشته و به خوبی در برابر رطوبت مقاومت می کند.

 

 

 

زنجیر حمل بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *