مقالات

بافت سیم بکسل کلایمری چگونه است؟

بافت سیم بکسل کلایمری چگونه است؟

بافت سیم بکسل کلایمری چگونه است؟

 

معمولا سیم بکسل ها را در کارخانه های بافت سیم بکسل، با توجه به سفارش کارخانه مصرف‌کننده با طول و اندازه های مختلف می سازند و سر سیم بکسل ها را به صورت شبكه‌ای از هم باز می‌كنند و سپس با دم گیر می بندند. سر شبکه شبکه شده سیم بکسل کلایمری پس از آنکه به صورت حلقه ای در آمد، سر سیم تار به تار و توسط سمبه و چکش و گازانبر در سیم اصلی بافته می‌شوند. این مرحله لازم است در سه مرحله انجام گیرد.

 

بست بکسل

 

 

معمولا طول بافت سیم بکسل‌هایی كه بار زیادی را جا بجا می‌کنند نباید از ۲۰ الی ۲۵برابر قطر خود سیم بکسل کمتر باشد. همچنین اگر قطر سیم بکسل سفارشی ۱۵ میلی‌متر باشد باید طول بافت سیم بکسل ۳۷۵-۳۰۰ میلی‌متر باشد و هر ۵ میلی‌متری كه به بافت اضافه شود لازم است از ۲۸ به بالا ۵ مرتبه هر رشته بافته شود. نباید از نقطه گلوی حلقه سیم بکسل تا آخرین نقطه بافت آن کمتر از ۵۰ سانتی‌متر باشد. لازمه ۷۵ سانتی‌متر طول بافت از ضخامت یا قطر ۲۷ میلی‌متر به بالا می‌باشد.

معمولا سیم بکسل‌ها از نظر بافت بر اساس نوع و جهت بافته شدن کلاف‌ها نام‌گذاری می‌شوند. اگر جهت کلاف‌های سیم بکسل از چپ به راست باشد، سیم بکسل را با علامت z نمایش می دهند وبه اصطلاح به آن سیم بکسل راست‌بافت می‌گویند. هچنین اگر جهت کلاف‌ها از راست به چپ باشد، سیم بکسل را با علامت s نشان می دهند و به اصطلاح به آن چپ‌بافت می‌گویند.

 

شگل استیل

 

 

معمولا در تهیه سیم بکسل کلایمری از سیم بکسل صلیبی راست‌بافت و چپ‌بافت استفاده می‌گردد. سیم بکسل‌های صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر تحمل می‌کنند، در صورتی که سیم بکسل‌های یک‌طرفه میل به باز شدن و شل گردیدن بافت‌ها و رشته‌ها دارند و قابلیت انعطاف و مقاومت پوششی بیشتری را دارند، اما کمتر در جراثقیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. قابل توجه این که از سیم بکسل‌های یک‌طرفه جهت بلند کردن بار نباید استفاده شود.

 

 

جرثقیل زنجیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *