مقالات

تسمه جغجغه چیست؟

تسمه جغجغه

تسمه جغجغه چیست؟

تسمه جغجغه ای وسیله ای است که جهت مهار و فیکس کردن بار در حین حرکت وسایل حمل و نقل استفاده می شود. این ابزار جزو ابزار لیفتینگ بار نیست. این وسیله دارای دو قسمت است: یک رول تسمه ای از نوع تسمه تخت و یک دسته جغجغه ای. این وسیله در وانت بار ها یا تریلر ها بیشترین کاربرد را دارد.

مشخصات تسمه جغجغه

تسمه‌ جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستندجنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژگی باعث می‌شود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند.. از نمونه‌های بارز استفاده تسمه جغجغه می‌توان به کار گیری این تسمه‌های باری در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد.

 

ویژگی تسمه جغجغه

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهارنمودن بار بر روی وسیله نقلیه باری به شمار می آید .تسمه های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند جنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژه گی باعث میشود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند از نمونه های بارز استفاده تسمه جغجغه می توان به کار گیری این تسمه های باری در حمل و باربری در قایق ، کشتی و هواپیما اشاره کرد لازم به ذکر است که طول این وسیله ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا میباشد در واقع استفاده از این نوع تسمه ها به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جایه جایی می شود همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان به طور چشمگیری بالا می رود لازم به ذکر است که این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است به نوعی می‌توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسیله نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور ، وانت ، تریلر و … ایفا می‌کند از طرفی از تسمه جغجغه جهت مهار کردن بار داخل اتاق ماشین و روی باربند استفاده می‌کنند تسمه جغجغه در متراژها و پهنای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردند از اینرو بد نیست بدانید که دارای انواع مختلفی همچون تسمه های جغجغه ای سیم بکسل ، تسمه های جغجغه ای آفرود و تسمه های جغجغه ای حمل بار است .لازم به ذکر که از نوع سیم بکسل بیشتر جهت بکسل نمودن استفاده میشود .

پولیفت سیم بکسلی چیست؟

خرید تسمه جغجغه

لازم به ذکر است که طول تسمه جغجغه ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا می باشد. در واقع استفاده از این نوع تسمه جغجغه به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جابه جایی می شود. همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان بار به طور چشمگیری بالا می رود. لازم به ذکر است که این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است. به نوعی می توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور، وانت، تریلر و … ایفا می کند. از طرفی از تسمه جغجغه جهت مهار کردن بار داخل اتاق ماشین و روی باربند استفاده می کنند. این وسیله برای سفرهای کمپینگ و آفرود به خصوص در باربند انواع ماشین های دو دیفرانسیل بهترین گزینه محسوب می شود.

قیمت تسمه جغجغه چقدر است؟

تسمه جغجغه ای در متراژها و پهنای مختلف تولید و به بازار عرضه می گردند. از اینرو بد نیست بدانید که دارای انواع مختلفی همچون تسمه های جغجغه ای سیم بکسل، تسمه های جغجغه ای آفرود و تسمه های جغجغه ای حمل بار است.

لازم به ذکر است که از نوع سیم بکسل بیشتر جهت بکسل نمودن استفاده می شود. همچنین تسمه های جغجغه ای آفرود به ماشین های آفرود اختصاص دارند و بیشتر برای تفریحات کویری مورد استفاده کاربران قرار می گیرند. همچنین از تسمه های حمل بار همانطور که از نام آن پیداست در جا به جایی بیشترین کاربرد و استفاده را دارد.

از تسمه جغجغه چه استفاده هایی میشود؟

1-تسمه حمل بار در مقایسه با سایر تجهیزات باربری آسیب کمتری بار هایی که دارای رنگ با پولیش شده اند وارد میکند

2-تسمه های حمل بار مناسب جابجایی اجسام شکستنی هستند

3-مناسب برای جابجایی قطعات از پیش ساخته شده و تزئینی سنگی هستند به دلیل اینکه الیاف استفاده شده در تسمه حمل بار پارچه از جنس پلی استیر هستند و آسیبی به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری وارد نمیکنن

4-از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند

5-پوسیده نمیشوند و دربرابر پوسیدگی مقاوم اند

تسمه جغجغه

تسمه جغجغه

تسمه جغجغه چه نوع محصولی است؟

جهت بستن تسمه جغجغه در مرحله اول لازم است دستگیره ی آن را باز نموده و در مرحله بعد طرف دیگر تسمه را که دارای قلاب است از شیار آن عبور دهید.

در پایان نیز لازم است دستگیره را بالا و پایین کرده تا بار را به خوبی محکم نمایید و در پایان کار دستگیره را به آرامی رها کنید. در ادامه آشنایی با طرز کار تسمه جغجغه یا تسمه حمل بار بد نیست بدانید جهت باز کردن این تسمه باید دستگیره آن را باز کرده و ضامن آن را با دقت خاصی به بیرون فشار دهید تا تسمه به خوبی آزاد شود.مکانیزم جغجغه ای با ضامن رهاسازی آسان این نوع تسمه ها نقطه قوت آن ها می باشد.

کرپی استیل چیست؟

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

1-قبل از هر بار استفاده کل طول تسمه را بررسی کنید

2-از بند آسیب دیده به هیچ عنوان استفاده نکنید

8-فرسودگیه ناشی از استفاده زیاد یا هر دلیله دیگر

9-سوراخ شدن تسمه

10-سوختن تسمه

3-ازکشیدن بیش از حد بند خودداری کنید

4- هیچگاه بیشتر از ظرفیت تسمه استفاده نکنید

5-اگر تسمه سایش بیش از حد داشت از رده خارج شود

6-در صورت دیدن نخ مغزی(بیشتر به رنگ قرمز است)دیگر استفاده نکنید

بست بکسل چیست؟

چرا از تسمه جغجغه استفاده میشود

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهار نمودن بار بر روی وسایل نقلیه باری به شمار می آید. تسمه‌های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و… است

تسمه جغجغه

در سفرهای کوتاه و بلند باخودروی شخصی یا به هنگام جابجایی بار به وسیله وانت یا تریلر و … وسایلی که قصد جابجا کردنشان را داریم ممکن است جاگیر و حجیم باشند که در این صورت نگهداری آنها برروی باربند یا وانت و … نیازمند رعایت نکات ایمنی است. چنان‌چه وسایل را نتوانیم بر روی باربند یا پشت وانت محکم کنیم، ممکن است وسایل در طول مسیر بیفتند و علاوه بر آسیب رسیدن به وسایل، برای دیگران هم مشکل‌ساز شوند. این تسمه جغجغه ای برای همین‌کار طراحی و ساخته شده است. تسمه جغجغه ای وسیله ای است دارای مکانیزم جغجغه ای با ضامن رها سازی آسان که برای بستن یا سفت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند وانت ، تریلر ، موتور، باربند خودرو و ….. استفاده می شود. این محصول برای استفاده در سفرهای آفرود و کمپینگ و همچنین در باربند انواع خودروهای شخصی ایده آل میباشد . با استفاده از این وسیله ضریب اطمینان بار بالا رفته و زمان بارگیری کاهش می یابد . نحوه استفاده از تسمه جغجغه بدین شکل است که ابتدا دستگیره جغجغه را باز نموده و از شیار ورود جغجغه ، انتهای بندی که یک طرف آن قلاب دارد را ، عبور داده و آنقدر بند را بکشید تا بار مورد نظر محکم گردد . سپس دستگیره جغجغه را به طرف بالا و پایین حرکت داده تا بار مورد نظر کاملا محکم گردد . برای باز نمودن تسمه جغجغه ، دستگیره جغجغه را باز نموده و ضامن آن را به بیرون فشار می دهیم تا تسمه جغجغه آزاد گردد . ازآنجایی‌که تسمه‌ی این محصول انعطاف بالایی دارد، می‌توان با تاکردن آن، حجم محصول را کاهش داده و بدون اشغال فضای زیاد آنرا درون خودرو به همراه داشت. این محصول ساخت کشور ترکیه می باشد.

شگل استیل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *