مقالات

تسمه جغجغه چیست

تسمه جغجغه چیست

مشخصات تسمه جغجغه

تسمه جغجغه چیست ، جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستندجنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژگی باعث می‌شود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند.. از نمونه‌های بارز استفاده تسمه جغجغه می‌توان به کار گیری این تسمه‌های باری در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد.

 

خرید تسمه جغجغه

تسمه جغجغه چیست  :لازم به ذکر است که طول تسمه جغجغه ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا می باشد. در واقع استفاده از این نوع تسمه جغجغه به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جابه جایی می شود. همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان بار به طور چشمگیری بالا می رود. لازم به ذکر است که این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است. به نوعی می توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور، وانت، تریلر و … ایفا می کند.

 

پولیفت سیم بکسلی

 

قیمت تسمه جغجغه چقدر است

تسمه جغجغه ای در متراژها و پهنای مختلف تولید و به بازار عرضه می گردند. از اینرو بد نیست بدانید که دارای انواع مختلفی همچون تسمه های جغجغه ای سیم بکسل، تسمه های جغجغه ای آفرود و تسمه های جغجغه ای حمل بار است.

لازم به ذکر است که از نوع سیم بکسل بیشتر جهت بکسل نمودن استفاده می شود. همچنین تسمه های جغجغه ای آفرود به ماشین های آفرود اختصاص دارند و بیشتر برای تفریحات کویری مورد استفاده کاربران قرار می گیرند. همچنین از تسمه های حمل بار همانطور که از نام آن پیداست در جا به جایی بیشترین کاربرد و استفاده را دارد.

 

 

کرپی استیل

 

 

از تسمه جغجغه چه استفاده هایی میشود

 

1-تسمه حمل بار در مقایسه با سایر تجهیزات باربری آسیب کمتری بار هایی که دارای رنگ با پولیش شده اند وارد میکند

2-تسمه های حمل بار مناسب جابجایی اجسام شکستنی هستند

3-مناسب برای جابجایی قطعات از پیش ساخته شده و تزئینی سنگی هستند به دلیل اینکه الیاف استفاده شده در تسمه حمل بار پارچه از جنس پلی استیر هستند و آسیبی به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری وارد نمیکنن

4-از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند

5-پوسیده نمیشوند و دربرابر پوسیدگی مقاوم اند

 

 

تسمه جغجغه چه نوع محصولی است

جهت بستن تسمه جغجغه در مرحله اول لازم است دستگیره ی آن را باز نموده و در مرحله بعد طرف دیگر تسمه را که دارای قلاب است از شیار آن عبور دهید.

در پایان نیز لازم است دستگیره را بالا و پایین کرده تا بار را به خوبی محکم نمایید و در پایان کار دستگیره را به آرامی رها کنید. در ادامه آشنایی با طرز کار تسمه جغجغه یا تسمه حمل بار بد نیست بدانید جهت باز کردن این تسمه باید دستگیره آن را باز کرده و ضامن آن را با دقت خاصی به بیرون فشار دهید تا تسمه به خوبی آزاد شود.مکانیزم جغجغه ای با ضامن رهاسازی آسان این نوع تسمه ها نقطه قوت آن ها می باشد.

 

 

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

1-قبل از هر بار استفاده کل طول تسمه را بررسی کنید

2-از بند آسیب دیده به هیچ عنوان استفاده نکنید

8-فرسودگیه ناشی از استفاده زیاد یا هر دلیله دیگر

9-سوراخ شدن تسمه

10-سوختن تسمه

3-ازکشیدن بیش از حد بند خودداری کنید

4- هیچگاه بیشتر از ظرفیت تسمه استفاده نکنید

5-اگر تسمه سایش بیش از حد داشت از رده خارج شود

6-در صورت دیدن نخ مغزی(بیشتر به رنگ قرمز است)دیگر استفاده نکنید

 

 

ویژگی تسمه جغجغه

 

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهارنمودن بار بر روی وسیله نقلیه باری به شمار می آید .تسمه های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند جنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژه گی باعث میشود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند از نمونه های بارز استفاده تسمه جغجغه می توان به کار گیری این تسمه های باری در حمل و باربری در قایق ، کشتی و هواپیما اشاره کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *