مقالات

جکلوی اهرمی:

جکلوی اهرمی:

جکلوی اهرمی:

 

جکلوی اهرمی وسیله ای است مکانیکی جهت بستن زنجیر های باربری و جهت نگه داشتن و امنیت بار مورد استفاده قرار می گیرد. جکلوی اهرمی به گونه ای طراحی شده که انرژی جنبشی وارده را در در دسته ی خود ذخیره می کند. طراحی این وسیله به صورتی است که تمام نیروی جنبشی وارده در دسته متمرکز می شود. جنس جکلوی اهرمی از فولاد قوی همراه با کمی کربن می باشد. متریال مورد استفاده در این وسیله باعث می شود تا این وسیله در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد.

 

چین بلاک

 

این ابزار در دو نوع مختلف طراحی شده است، یک نوع برای نگهداشتن بار و نوع دیگر برای حمل بار. این وسیله دارای طول عمر بالایی می باشد. قیمت این ابزار با توجه به نوع و سایز آن متفاوت است. نکته ی مهم در حمل بار بوسیله زنجیر های صنعتی این است که در حمل بار با زنجیر باید حتما از جکلوی استفاده شود. استفاده از جکلوی بخصوص در حین حمل بارهای خیلی سنگین ضروری است. برای جابجایی و حمل اجسام شکستنی، بهتر است به جای زنجیر از تسمه حمل بار استفاده کرد.

 

اسلب گیر

 

ساختمان جکلوی اهرمی شامل یک دسته و دو قلاب می باشد. بارهایی با وزن بسیار بالا ( ۳ تن و بیشتر) را به وسیله این ابزار بر روی تریلر محکم می بندند. این ابزار در سایزهای ۱/۴-۵/۱۶ تا ۱/۲- ۵/۸ تولید و عرضه می شود. این سایزها برای استفاده همراه با زنجیرهایی از سایز ۶ میلی متر تا ۱۶ میلی متر است. از بهترین برندهای تولید کننده این ابزار می توان به برند کارل اشتال آلمان اشاره کرد. این برند در تولید جکلوی از فولاد گرید G80 استفاده می کند.

 

وینچ برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *