مقالات

رابط زنجیر:

رابط زنجیر:

رابط زنجیر:

یکی دیگر از انواع اتصالات سیم بکسل و زنجیر های صنعتی، رابط زنجیر می باشد. به قطعه اتصال دهنده بین دانه های زنجیر، بین زنجیر و حلقه و یا اتصال بین زنجیر و قلاب S رابط زنجیر گفته می شود. رابط زنجیر ابزاری مکانیکی می باشد که از آن برای اتصال دانه های زنجیر به یکدیگر و یا به دیگر اتصالات سیم بکسل و زنجیر استفاده میشود. رابط زنجیر دارای بدنه ای از جنس فولاد می باشد . این وسیله ی کاربردی به شکل بیضوی بوده که در وسط آن دارای یک میله اتصال است. رابط زنجیر در سایز های مختلف متناسب با سایز زنجیر و اتصالات تولید شده و از آن در تولید اسلینگ های زنجیری استفاده گسترده ای می شود.

 

زنجیر خشکه

 

 

جکلوی اهرمی:

 

جکلوی اهرمی وسیله ای است مکانیکی جهت بستن زنجیر های باربری و جهت نگه داشتن و امنیت بار مورد استفاده قرار می گیرد. جکلوی اهرمی به گونه ای طراحی شده که انرژی جنبشی وارده را در در دسته ی خود ذخیره می کند. طراحی این وسیله به صورتی است که تمام نیروی جنبشی وارده در دسته متمرکز می شود. جنس جکلوی اهرمی از فولاد قوی همراه با کمی کربن می باشد. متریال مورد استفاده در این وسیله باعث می شود تا این وسیله در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد.

 

زنجیر فولادی

 

این ابزار در دو نوع مختلف طراحی شده است، یک نوع برای نگهداشتن بار و نوع دیگر برای حمل بار. این وسیله دارای طول عمر بالایی می باشد. قیمت این ابزار با توجه به نوع و سایز آن متفاوت است. نکته ی مهم در حمل بار بوسیله زنجیر های صنعتی این است که در حمل بار با زنجیر باید حتما از جکلوی استفاده شود. استفاده از جکلوی بخصوص در حین حمل بارهای خیلی سنگین ضروری است. برای جابجایی و حمل اجسام شکستنی، بهتر است به جای زنجیر از تسمه حمل بار استفاده کرد.

ساختمان جکلوی اهرمی شامل یک دسته و دو قلاب می باشد. بارهایی با وزن بسیار بالا ( ۳ تن و بیشتر) را به وسیله این ابزار بر روی تریلر محکم می بندند. این ابزار در سایزهای ۱/۴-۵/۱۶ تا ۱/۲- ۵/۸ تولید و عرضه می شود. این سایزها برای استفاده همراه با زنجیرهایی از سایز ۶ میلی متر تا ۱۶ میلی متر است. از بهترین برندهای تولید کننده این ابزار می توان به برند کارل اشتال آلمان اشاره کرد. این برند در تولید جکلوی از فولاد گرید G80 استفاده می کند.

 

تیفور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *