مقالات

زنجیرهای حمل بار

زنجیرهای حمل بار

ویژگی های اتصالات زنجیر حمل بار:

• از زنجیرهای حمل بار گرید های G80, G100 , G120 که در بازار به اسم زنجیرهای حمل بار گرید پایین شناخته می شوند به علت خواصی که دارند معمولا برای مناطق مرطوب ساحلی و در کاربری های کارگاهی صنعتی که با رطوبت و اسید های خورنده سر و کار دارند،استفاده می شوند.

 

زنجیر خشکه

• زنجیرهای فولادی گرید G120 بالاترین تنسایل تولیدی را در بین زنجیرهای حمل بار دارا می باشد که تنسایلی نزدیک به ۱۱۴۰ مگاپاسکال دارد.
• زنجیرهای گالوانیزه گرید ۴۳ فقط برای کاربری های عمومی مورد استفاده قرار می گیرند و مصارف لیفتینگ ندارد.
• معمولا اکثر موارد استفاده از زنجیرهای حمل بار، زنجیر های فولادی گرید ۸۰ می باشد که در کارهای لیفتینگ مخصوصا جرثقیل دستی و برقی کاربرد زیادی دارد.

 

زنجیر فولادی

 

زنجیرهای حمل بار و انواع آنها

زنجیرحمل بار مانند سیم بکسل ها یکی از ابزارآلات بسیار مهم برای لیفت و حمل بار می باشند.زنجیرهای حمل بار از جنس های مختلف: زنجیرهای فولادی، زنجیرهای گالوانیزه و استیل تولید شده است و بر اساس مقدار باری که تحمل میکنند کاربرد دارند.
معمولا زنجیرهای حمل بار در صنایع گوناگونی همچون: صنایع جرثقیل سقفی، لیفتینگ بار بصورت اسلینگ زنجیری، صنایع معدنی و فولاد، صنایع کشتارگاهی برای آویز دام و … مورد استقاده قرار می گیرد. شکل دانه های تشکیل دهنده ی زنجیرهای حمل بار یا معمولا به صورت فورج گرم و گاهی فورج سرد تولید میشوند که می تواند دانه ریز یا دانه درشت باشد

 

.تیفور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *