مقالات

سیم بکسل گالوانیزه چیست؟

سیم بکسل گالوانیزه چیست؟

سیم بکسل گالوانیزه چیست؟

 

سیم بکسل های گالوانیزه در حقیقت به همان سیم بکسل فولادی می گویند که توسط یک لایه روی یا زینک آبکاری می گردد. به طور کلی به پوشش فلزی به عنوان محافظ بر روی سیم بکسل ها، گالوانیزه کردن یا گالوانیزاسیون گفته می شود. گالوانیزاسیون می تواند سیم بکسل را در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت کند و عمل اکسید شدن آن را به شدت به تعویق بیندازد.

 

زنجیر خشکه

 

معمولا برای گالوانیزاسیون سیم بکسل از دو روش: گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد (الکترولیز) استفاده می شود.

گالوانیزه گرم یکی از روش های قدیمی برای گالوانیزاسیون سیم بکسل ها می باشد که از یک و نیم قرن پیش تا به حال استفاده می شده است.

 

 

سیم بکسل های گالوانیزه گرم وسرد

 

زنجیر فولادی

 

سیم بکسل ها طناب هایی از جنس های مختلف می باشند مانند سیم بکسل های مغز فولادی و سیم بکسل مغز کنفی. متداول ترین نوع سیم بکسل از نظر جنس، سیم بکسل مغزفولادی می باشند که این نوع سیم بکسل باتوجه به نوع کاربردی که دارند در سایزهای مختلف و با مغزی های مختلف در فولاد بکسل ارائه می شوند.

از متداول ترین سیم بکسل مورد استفاده در مناطق مرطوب می توان به سیم بکسلهای استنلس استیل که مقاومت بالایی در برابر اکسید شدن دارند، اشاره کرد. البته از معایب این نوع سیم بکسل می توان به قیمت بالای آن اشاره داشت که در این مواقع است که می توان سیم بکسلهای گالوانیزه را جایگزین سیم بکسل های استیل کرد.

 

 

تیفور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *