مقالات

فاکتورهای مهم درانتخاب سیم بکسل آسانسوری

فاکتورهای مهم درانتخاب سیم بکسل آسانسوری

کاربرد سیم بکسل:

 

یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب سیم بکسل آسانسوری، نوع کاربرد آن سیم بکسل است. زیرا با دانستن کاربرد سیم بکسل می توان ساختار، استاندارد تولید و مغزی سیم بکسل را تعیین نمود.

 

لیفتر مگنت

 

 

میزان بار وارده بر آسانسور:

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب سیم بکسل آسانسوری، میزان باری است که سیم بکسل باید آن را تحمل کند که این فاکتور با استفاده از حساب وکتاب های مهندسی شده باید تعیین گردد.

 

 

شرایط محیطی آسانسور:

یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگر برای انتخاب سیم بکسل های آسانسوری، درنظر گرفتن شرایط محیطی آسانسور یعنی در نظر گرفتن عواملی همچون میزان حرارت و رطوبت و …همجوار آسانسور و موثر بر سیم بکسل آسانسوری می باشد. برای مثال در مناطقی که آسانسور در مناطقی با رطوبت بالا قرار گیرد، باید برای جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی سیم بکسل های مورد استفاده در آسانسور باید از سیم بکسل های از جنس گالوانیزه و استنلس استیل استفاده نمود.

 

تسمه بلت

 

 

مشخصات فنی سیم بکسل آسانسور:

 

سیم بکسل های آسانسوری معمولا با مغزی الیافی و با ساختاری در ۸ استرند تولید و در بازار موجود می باشند.
مغزی الیاف سیم بکسل های آسانسوری معمولا از جنس کنف بوده، البته گاها از پروپیلن و سیزال که الیاف مصنوعی می باشند نیز در تولید این نوع سیم بکسل ها استفاده می شود.
الیاف مصرفی در سیم بکسل های آسانسوری، دارای استحکام بالا و انعطاف پذیری خوبی می باشند.
سیم بکسل های آسانسوری که کاربرد زیادی در صنایع دارند، بصورت گالوانیزه و گاها بصورت روغن زرد و سیاه رنگدر اندازه های ۸ میلیمتر،۱۰ میلیمتر، ۱۱ میلیمتر و ۱۲ میلیمتر تولید و عرضه می شوند.
سیم بکسلی که روی گاورنر آسانسور ها مورد استفاده قرار می گیرد معمولا سیم بکسل با استرند های ۱۹ مفتوله می باشد، البته سیم بکسل گاورنر معروف به هفت لایه نیز که از انعطاف بالایی برخوردار است و نیروی کششی پائینی دارد نیز برای قرار گیری روی گاورنر آسانسورها کاربرد ویژه ای دارد.

 

 

زنجیر حمل بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *