مقالات

مقایسه تیفور بکسلی با اسلب گیر و جک دنده ای

اسلب گیر

مقایسه تیفور بکسلی با اسلب گیر و جک دنده ای

تیرفور یا همان تیفور، به ابزاری گفته میشود که توسط نیروی کششی، بار را به راحتی حمل و جا به جا می کند.
جالب است بدانید که تیفور توسط شخصی به نام سیمون فاور در جنگ جهانی دوم، اختراع شد. اما این شخص در آن زمان نمی‌دانست که این ابزار کاربردی در هر شرایطی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

این ابزار برای جابه جایی اجسام سنگین و غیرقابل حمل نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

چین بلاک چیست؟

تیفور بکسلی دارای مصارف گوناگونی می‌باشد، مانند:

صنایع ریلی و جاده ای
ساختمان سازی
پل سازی
صنایع دریایی و کشتی سازی
آتش نشانی و امداد و نجات
صنایع برقی و مخابرات
جنگلداری

بسیاری مشاغل و صنایع دیگر که با تجهیزات سنگین سر و کار دارند، از تیفور به عنوان یکی از ابزار کاربردی جهت حمل و نقل استفاده میشود.

اما شاید از خود بپرسید که این دستگاه به چه صورت کار میکند؟

در پاسخ میتوان گفت که این دستگاه، به همراه طناب، تسمه یا زنجیر با طول های مختلف، برای جابجا کردن اجسام، در جهت های مختلف برای بالا و پایین بردن یا کشیدن بار در یک خط مستقیم و همینطور برای استفاده در بسته بندی های بسیار بزرگ، به کار می رود.
سپس با یک دستگیره جسم مورد نظر شما به جهت های مختلف کشیده می شود.
تیفور ها در دو نوع مختلف دستی و برقی در بازار موجود می باشد. جالب است بدانید که تیفور برقی یکی از پرفروش ترین نوع تیفور ها برای انتقال می باشد.

تیفور ها از سه قسمت مهم دستگاه تیفور، سیم بکسل و دسته تشکیل شده است. این دستگاه دارای سه اهرم کشنده، اهرم حرکت، عکس سیم بکسل و اهرم خلاص کننده می باشد.در کجاها از تیفور استفاده می کنیم؟

 

اسلب گیر

اسلب گیر جزو یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای جابجایی سنگ های به نام اسلب های سنگی و چوبی سنگین می‌باشد.
اسلب گیر یک وسیله بسیار ساده می‌باشد.اگر در زمینه سنگ اطلاعات داشته باشید میتوانید به کاربرد مهم این وسیله پی ببرید. این دستگاه به نحوی ساخته شده است که توانایی حمل سنگ های سنگین اسلب را دارد.
این اسلب گیر ها در ساختمان سازی کاربرد بخصوصی را دارند.

در صنعت سنگ و چوب گاهی اسلب های برش شده وزن زیاد و ابعاد بزرگی دارند که جهت حمل این اجسام از ایلب گیر ها کمک میگیریم. در گذشته که این وسیله ها موجود نبودن با دست حمل اسلب صورت می‌گرفت.

مشخصات فنی اسلب گیر:

دارای دو دستگیره چپ و راست می‌باشد که به صورت دونفره استفاده میگردد.

این اسلب گیر ها در دارای فک هایی می باشد که به بدنه سنگ اسلب می چسبد و اسلب را به راحتی از زمین بلند میکند. اساس کار اسلب گیر به صورت جفت می‌باشد که هم‌زمان چهار اپراتور (کارگر) باید برای حمل آن همکاری کنند.اسلب گیر ها توانایی حمل اسلب های سنگین تا ۳۰۰ کیلو گرم را دارد. این اسلب گیر ها دارای دو دستگیره پلاستیکی نرم و مقاوم می‌باشند که از سُر خوردن و آسیب به دستان شما جلوگیری می‌کند.

تیفور بکسلی

این دستگاه ها در صنعت های مختلف به کار می روند.
صنایع دریایی و کشتی سازی برای کشیدن بار یا مهار کردن و پهلو گرفتن کشتی ها در اسکله نیز استفاده میگردد.
این دستگاه ها در صنایع عمومی برای بار گرفتن یا بار انداختن تجهیزات سنگین و نصب کردن و یا جابجایی ماشین آلات و ابزار آلات ای که وزن آنها بیشتر از حد مجاز است استفاده می شود.
یکی دیگر از موارد استفاده تیفور برای حمل و نقل بلوک های پیش ساخته بتنی و یا قالب های سخت پل و همچنین بازرسی و تعمیر نگهداری سکوهای کاری آویزان می‌باشد.

جک دنده ای

همانطور که می‌دانید برای بلند کردن اجسام سنگین نیاز به نیروی زیادی داریم برای جلوگیری از هدر رفتن نیرو از جک دنده ای استفاده می شود.
این ابزار مفید در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود می باشد که از آنها در زمینه های مختلف برای وسیله های گوناگون استفاده میگردد.
اگر تا به حال برای تعمیر خودرو خود به تعمیرگاه مراجعه کرده باشید شاید دیده اید که از این جک های دنده ای برای تعمیر و یا تعویض تایر و قطعات خودرو استفاده می شود. این جک ها برای بلند کردن ماشین قسمتی از ماشین کاربرد فراوانی دارد.

وینچ برقی چیست؟

جک ماشین چیست؟

همان طور که اشاره شد یکی از وسایل بسیار مفید برای تعمیر و تعویض تایر خودرو، جک است. از این وسیله برای کارهای مختلفی از جمله تعمیر در تعمیرگاه ها و تعویض تایر و قطعات ماشین در شرایطی که تایر خودرو دچار سوراخ شدگی و یا پنچری شده است و یک قطعه از ماشین به تعمییر نیاز دارد استفاده می شود.

انواع جک ها

جک مکانیکی
جک هیدرولیک
جک‌های سوسماری
جک‌های روغنی
جک برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *