مقالات

نحوه انتخاب یک وینچ خوب چیست؟

وینچ برقی

وینچ چیست؟

وینچ یا کشنده به دستگاهیی گفته می شود که به وسیله نیروی محرکه ایجاد شده توسط الکتروموتور یا هیدروموتور یا موتور احتراقی و بعد از انتقال نیرو به گیربکس سرعت آن را کم کرده و به قدرت آن می افزاید.

از خروجی گیربگس یک شفت رابط متصل به درام یا قرقره شده و در عمل گردش درام سیم بکسل را به دور آن پیچیده شده و منجر به حرکت رفت و برگشتی می شود و به وسیله این سیستم و سیم بکسلی که به آن متصل است اجسام و سایر موارد را به صورت افقی و عمودی حرکت می دهد. برای اینکه بدانیم وینچ چیست و چگونه کار می کگند باید ابتدا با بیان تعارفی کوتاه از آن واقف شویم.

چین بلاک چیست؟

نحوه انتخاب یک وینچ خوب چیست؟

برای انتخاب یک وینچ کارآمد متانسب با نیاز شما فاکتور های مهمی نظیر قدرت، سرعت و مکان و نوع استفاده بسیار هائز اهمیت است.

به طور مصال انتخاب وینچ با سرعت بالاتر از حد نیاز و کنترل نشده منجر به آسیب جدی به سیم بکسل و در نتیجه کل دستگاه می گردد.در انواع بالابری اغلب از نسبت تبدیل 1:48 الی 1:56 در گیربکس ها استفاده میشود که میانگین سرعت زیر بار حدود 20 متر بر دقیقه می باشد.

همچنین می بایست برای انتخاب به قدرت مورد نیاز برای استفاده نیز توجه کرد.توجه نکردن به این فاکتور مهم می تواند هزینه بیشتر، اتلاف انرژی و یا در صورت کم بودن قدرت وینچ بلااستفاده شدن محصول خریداری شده را به همراه داشته باشد.

بحث بعدی در مورد مکان اجرا می باشد برای مثال در مکانی که گاز های قابل اشتعال وجود دارد نمیتوان از الکترووینچ استفاده کرد و بنا به صلاح از وینچ های هیدرولیکی یا پنوماتیکی استفاده کرد و یا در صنایع دریایی باید از دستگاه هایی استفاده شود که در مقابل رطوبت مقاومت بالایی داشته باشند.

اسلب گیر چیست؟

قیمت وینچ برقی چقدر است؟

بسته به برند انتخابی و از همه مهم ار قیمت و قدرت انتخابی شما قیمت وینچ برقی تغییر می کند. اینکه برای کشندگی چه وزنی می خواهید و در چه متراژی قصد استفاده از آن را دارید. قیمت وینچ برقی که در ایتال ابزار موجود است از 2700/000 هزار تومان برای مدل pa200 شروع می شود.

تعمیر و نگهداری

پرهیز از وارد شدن هر گونه شوک و ضربه های ناگهانی به وینچ برقی تکفاز.
در وینچ های هیدرولیکی حتما روغن هیدرولیک مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض شود. همچنین شیلنگ های رابط مادام مورد بررسی قرار گیرد.
جلوگیری از بوجود آمدن نوسان و قطع و وصل شدن مکرر جریان برق.

فشار وارده به روی وینچ مصرفی مورد بررسی باشد تا وزن بار بیشتر از توان دستگاه نباشد.
سیم بکسل های رشته رشته شده و شکسته مورد قبول نمی باشد و فورا باید تعویض گردد.

نظافت و روغن کاری به صورت همیشگی انجام گردد.
قطعات الکتریکی همیشه به دور از آب خوردگی و رطوبت باشد.
تسمه های مورد استفاده در مدل های فولی تسمه بدون هرگونه پارگی ترک و ریش ریش شدگی باشد و نسبت شل و سفتی تسمه رعایت شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و کارشناسی مفید با توجه به نیاز شما، کارشناسان فروشگاه صنعتی ایتال ابزار آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *