مقالات

نکات استفاده از جرثقیل دستی

نکات استفاده از جرثقیل دستی

نکات استفاده از جرثقیل دستی

احتیاج است که اپراتور جرثقیل از قبل برای استفاده از آن آموزش های مورد نیاز را دیده باشد و مهارت های لازم را برای استفاده ایمن و صحیح از چین بلاک دارا باشد. مثلا اپراتور باید بداند که میزان بار قابل حمل نباید بیش از ظرفیت مشخص شده توسط قلاب و زنجیر باشد. میزان وزن قابل تحمل چین بلاک بر روی آن درج شده است.

 

تیفور

عمل به این نکته که هیچ کارگر، مهندس و عابری نباید زیر باری که توسط چین بلاک در حال حمل است، قرار بگیرد، بسیار واجب است. زیرا امکان دارد در هر لحظه حادثه‌ ای غیر مترقبه اتفاق بیفتد و عواقب ناگوار به همراه داشته باشد.
نکته مهم دیگر در استفاده از جرثقیل دستی این است که نباید همزمان از دو چین بلاک برای حمل یک بار استفاده نمود و همچنین زنجیر مورد استفاده باید کاملا سالم باشد و چین خوردگی و بریدگی نداشته باشد.

 

زنجیر خشکه

 

پولیفت یا تیرفور چیست؟

پولیفت از تجهزاتی است که برای جابه جایی اجسام در جهت عمودی به جهت بالا و پایین، کشیدن اشیا در یک راستای خاص و یا کمک برای بسته بندی های بزرگ با استفاده از طناب، تسمه یا زنجیر بکار برده می شود. بعد از نصب پولیفت و اتصال بار به قلاب می توان با حرکت دستگیره پولیفت، بار را به راحتی جابجا کرد.

 

زنجیر فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *