مقالات

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

تسمه جغجغه

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

1-قبل از هر بار استفاده کل طول تسمه را بررسی کنید

2-از بند آسیب دیده به هیچ عنوان استفاده نکنید

3-فرسودگیه ناشی از استفاده زیاد یا هر دلیله

4-سوراخ شدن تسمه

5-سوختن تسمه

رای باز نمودن تسمه جغجغه ، دستگیره جغجغه را باز نموده و ضامن آن را به بیرون فشار می دهیم تا تسمه جغجغه آزاد گردد . ازآنجایی‌که تسمه‌ی این محصول انعطاف بالایی دارد، می‌توان با تاکردن آن، حجم محصول را کاهش داده و بدون اشغال فضای زیاد آنرا درون خودرو به همراه داشت. این محصول ساخت کشور ترکیه می باشد.

ویژگی تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهارنمودن بار بر روی وسیله نقلیه باری به شمار می آید .تسمه های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند جنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژه گی باعث میشود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند از نمونه های بارز استفاده تسمه جغجغه می توان به کار گیری این تسمه های باری در حمل و باربری در قایق ، کشتی و هواپیما اشاره کرد لازم به ذکر است که طول این وسیله ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا میباشد در واقع استفاده از این نوع تسمه ها به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جایه جایی می شود همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان به طور چشمگیری بالا می رود لازم به ذکر است که این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است به نوعی می‌توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسیله نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور ، وانت ، تریلر و … ایفا می‌کند.

پولیفت سیم بکسلی چیست؟

تسمه جغجغه چه نوع محصولی است

جهت بستن تسمه جغجغه در مرحله اول لازم است دستگیره ی آن را باز نموده و در مرحله بعد طرف دیگر تسمه را که دارای قلاب است از شیار آن عبور دهید.

مشخصات تسمه جغجغه

تسمه‌ جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستندجنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژگی باعث می‌شود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند.. از نمونه‌های بارز استفاده تسمه جغجغه می‌توان به کار گیری این تسمه‌های باری در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد.

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهار نمودن بار بر روی وسایل نقلیه باری به شمار می آید.

تسمه‌های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستندجنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژگی باعث می‌شود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند.. از نمونه‌های بارز استفاده تسمه جغجه می‌توان به کار گیری این تسمه‌های باری در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد.

لازم به ذکر است که طول این وسیله ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا می باشد. در واقع استفاده از این نوع تسمه ها به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جابه جایی می شود. همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان بار به طور چشمگیری بالا می رود. لازم به ذکر است که این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است. به نوعی می توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور، وانت، تریلر و … ایفا می کند.

کرپی استیل چیست؟

تسمه جغجغه چه کاربردی دارد

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهار نمودن بار بر روی وسایل نقلیه باری به شمار می آید.

تسمه جغجغه ای وسیله ای است که جهت مهار و فیکس کردن بار در حین حرکت وسایل حمل و نقل استفاده می شود. این ابزار جزو ابزار لیفتینگ بار نیست. این وسیله دارای دو قسمت است: یک رول تسمه ای از نوع تسمه تخت و یک دسته جغجغه ای. این وسیله در وانت بار ها یا تریلر ها بیشترین کاربرد را دارد.

تسمه‌ جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستندجنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژگی باعث می‌شود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند.. از نمونه‌های بارز استفاده تسمه جغجغه می‌توان به کار گیری این تسمه‌های باری در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد.

تسمه جغجغه

تسمه جغجغه

نکات مثبت و مقایسه تسمه حمل بار با سایر تجهیزات باربری:

1-تسمه حمل بار در مقایسه با سایر تجهیزات باربری آسیب کمتری بار هایی که دارای رنگ با پولیش شده اند وارد میکند

2-تسمه های حمل بار مناسب جابجایی اجسام شکستنی هستند

3-مناسب برای جابجایی قطعات از پیش ساخته شده و تزئینی سنگی هستند به دلیل اینکه الیاف استفاده شده در تسمه حمل بار پارچه از جنس پلی استیر هستند و آسیبی به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری وارد نمیکنن

4-از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند

5-پوسیده نمیشوند و دربرابر پوسیدگی مقاوم اند

6-همچنین در برابر زنگ زدگی مقاوم اند و روی اجسامی که حمل میشوند لک زنگ زدگی باقی نمیگذارند

بست بکسل چیست؟

از نکات منفی تسمه جغجغه ای که با کمی دقت میتوان از ایجاد مشکل جلوگیری کرد میتوان گفت که:

به خاطر انعطاف و مقاومتی که دارند اما آن‌ها در برابر سطوح و اجسام برنده و تیز ماند لبه‌های ورقه‌های آهنی و فلزی بسیار آسیب پذیر هستند. در بسیار از موارد این آسیب پذیری باعث شده است که هنگام استفاده از تسمه جغجغه ای، باعث پارگی تسمه و سقوط اجسام شود. برای اینکه مقاومت این تسمه‌های حمل بار افزایش پیدا کند، توصیه می‌شود موارد زیر را در هنگام خرید و انتخاب تسمه حمل بار در نظر بگیرید.

از تسمه‌های حمل باری استفاده نمایید که در بین بافت داخلی آن از مفتول‌ها و سیم‌های فولادی استفاده شده است.
استفاده از روکش‌های ژلاتینی محرک بر روی سطح رویی تسمه که باعث کاهش میزان استهلاک و پوسیدگی تسمه می‌شود.
استفاده از روکش کشویی پلی استر.
در پایان نیز لازم است دستگیره را بالا و پایین کرده تا بار را به خوبی محکم نمایید و در پایان کار دستگیره را به آرامی رها کنید. در ادامه آشنایی با طرز کار تسمه جغجغه یا تسمه حمل بار بد نیست بدانید جهت باز کردن این تسمه باید دستگیره آن را باز کرده و ضامن آن را با دقت خاصی به بیرون فشار دهید تا تسمه به خوبی آزاد شود.مکانیزم جغجغه ای با ضامن رهاسازی آسان این نوع تسمه ها نقطه قوت آن ها می باشد.

شگل استیل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *