مقالات

پروسه ی ساخت سیم بکسل آسانسوری چگونه است؟

پروسه ی ساخت سیم بکسل آسانسوری چگونه است؟

پروسه ی ساخت سیم بکسل آسانسوری چگونه است؟

 

متداولا سیم بکسل های آسانسوری از جنس فولاد و بافت معمولی ۱۹*۸ ساخته می گردد که این به این معنی است که، سیم بکسل آسانسوری دارای بافتی ۸ رشته ای می باشد و هر یک رشته متشکل از ۱۹مفتول می باشد.

 

بست بکسل

 

پس از به هم پیوستن مفتول های سیم بکسل، درصد کربن فولاد مصرفی سیم بکسل مورد امتحان قرار می گیرد. سپس پس از انجام تست کربن، مفتول که از این به بعد wire نامیده می شود با درصد حساب شده ای از کربن تحت کشش قرار می گیرد تا مفتولی فولادی با ضخامت ۵/۵ میلی ایجاد شود.

پس از اینکه مواد اولیه سیم بکسل تبدیل به مفتول فولادی ۵/۵ میلی متری شد، حال نوبت آن است که سایز سیم بکسل کمی تغییر کند (حدود ۳/۳میلی متر) تا برای کار مناسب تر شود.

پس از انجام مراحل نازک سازی سیم و تبدیل آن به مفتول نوبت آن است که باید برای جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی سیم بکسل، توسط عنصر برنج آبکاری گردد. عملیات آبکاری جهت جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی سیم انجام می شود.

 

شگل استیل

 

نحوه ی انجام آزمایشات کیفی سیم بکسل آسانسور چگونه است؟

 

معمولا در پروسه ی تولید سیم بکسل ها، یک آزمایش بسیار مهم وجود دارد که در طول آن مفتول های تولید شده دور هم پیچانده می شود تا مقاومت کششی سیم بکسل آزموده شود.توجه داشته باشید که نباید در طول این تست سیم بکسل دچار پاره گی و یا شکستگی شود.

 

جرثقیل زنجیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *