مقالات

چه تفاوتی میان جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی وجود دارد؟

چه تفاوتی میان جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی وجود دارد؟

تفاوت های عمده

چه تفاوتی میان جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی وجود دارد؟یکی از تفاوت های عمده ی جرثقیل های برقی سیم بکسلی و زنجیری محدوده ی کارکرد این دو جرثقیل برقی می باشد. معمولا ازجرثقیل برقی سیم بکسلی برای کاربری های با تناژ بالاتر و از جرثقیل برقی زنجیری در کاربری هایی با تناژ کمتر استفاده می شود.

 

 

تسمه جغجغه

 

جرثقیل های برقی سیم بکسلی به علت گردش بر روی یک درام نیاز به هزینه ی نگهداری و خرید بیشتری بنسبت به جرثقیل های زنجیری دارند، زیرا تکنولوژی ساخت درام برای جلوگیری از جمع شدن هزینه بر می باشد. از نظر دسته کنترل و موتور هر دو ساختار جرثقیل برقی دارای ساختمان یکسان هستند و به جای درام در جرثقیل زنجیری پس از جمع شدن زنجیر داخل یک محفظه معمولا پلاستیکی قرار میگیرد.
جرثقیل های زنجیری هزینه حفظ و نگهداری و تعمیرات کمتری نسبت به جرثقیل برقی سیم بکسلی دارند زیرا طول عمر سیم بکسل از زنجیر کمتر بوده و قیمت سیم بکسل نیز بالا می باشد.

 

پولیفت سیم بکسلی

 

جرثقیل های زنجیری دارای سرعت لیفتینگ پایینتری نسبت به جرثقیل برقی سیم بکسلی هستند چرا که از مگانیزم انتقال قدرت از دنده اسپراکت بزرگ بر روی دنده اسپراکت کوچک بهره می برند.
تعداد تولید کنندگان جرثقیل برقی زنجیری در دنیا بیشتر بوده و تنوع کاربری و برند در آن بسیار زیاد می باشد و از این لحاظ آپشن های متنوع تری در اختیار کاربران قرار می دهد.
هر زمان جمع شدن سیم بکسل بر روی درام جرثقیل برقی سیم بکسلی بار اندکی به سمت جلو معادل طول درام هدایت میشود که این انتقال افقی یکی از معیب این دسته از جرثقیل ها محسوب میشود.

 

کرپی استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *