مقالات

کاربردی ترین نوع جرثقیل سقفی

کاربردی ترین نوع جرثقیل سقفی

با پیشرفت چشمگیر صنعت زندگی شهری دیگر نمی توانستیم از روش ها و ابزار آلات قدیمی برای پیشبرد اهدافمان و تولیدات محصولاتمان استفاده کنیم. به همین دلیل است که تلاش کردیم که روش های نوین را برای این کار ها به وجود آوریم. یکی از این ابزار آلات که با ابداع و پیشبرد صنعت توانست که جای خود را میان صنعتگران پیدا کند و بسیار پرطرفدار و مشهور شود. جرثقیل سقفی است. جرثقیل های سقفی با انواع مختلفی که دارند می توانند در مکان های متفاوتی کاربرد داشته باشند. ارم روز مادر ایتال ابزار فصد داریم که به به بهترین کاربردی ترین ن.ع جرثقیل ها بپردازیم تا شما بتوانید بهتر این ابزار الات را برای خودتان انتخاب کنید. اگر شک هم قصد خرید یک جرثقیل سقفی را دارید و یا اینکه دوست دارید بیشتر در این باره بدانید با ما در ادامه همراه باشید که قطعا این موضوع برایتان جذاب خواهد بود.

خصوصیات جرثقیل سقفی کاربردی ترین نوع جرثقیل سقفی

خصوصیات جرثقیل سقفی

برای نگهداری جرثقیل سقفی هزینه کمی نیاز می باشد.

جرثقیل سقفی می تواند به تمام نقاط به طور مستقل دسترسی پیدا کند.

برای تعمیر جرثقیل سقفی هزینه ای که باید پرداخت شود کم است.

جرثقیل سقفی باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد.

بهترین گزینه برای جابه جایی قطعات که دارای وزن سنگین می باشند جرثقیل سقفی خواهد بود.

برای استفاده از جرثقیل سقفی نیازی به مهارت خاصی نبوده و خیلی راحت انجام می شود.

جرثقیل های سقفی ابزار آلاتی هستند که در سوله ها کارگاه ها و محیط های کاری سرپوشیده جهت بالا و پایین بردن و جابجایی بار ها استفاده میشوند. در هر محیط صنعتی و کارگاهی که وزن تجهیزات به بیشتر از یک تن برسد بلافاصله جای خالی یک جرثقیل سقفی احساس میشود. جرثقیل سقفی می تواند به شما دسترسی ۹۰ درصدی به همه بخش های کارگاهی شما بدهد بدون آینه کوچکترین بخشی از محیط کاری مفید شما را پر کند. . جرثقیل سقفی در انواع مختلفی وجود دارد جرثقیل دیواری بازویی جرثقیل دروازه ای، جرثقیل نیم دروازه ای، جرثقیل بازویی که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند. این جرثقیل ها به صورت چهارکاره و شش کاره به سه صورت طولی ( شمال و جنوب) و عرضی ( چپ و راست) و عمودی بالا و پایین می باشد.

انواع جرثقیل های سقفی کاربردی ترین نوع جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل های سقفی:
جرثقیل سقفی تک پل :

انی نوع جرثقیل سقفی ها برای بار های با دهانه کمتر و ورنی با کمتر از ض تن استفاده میشود این نوع جرثقیل ها به دلیل اینکه وزن سازه را کاهش میدهند دارای هزینه کمتری هستند و برای کسانی که اتاستفاده های سبک تر دارد مقرون به صرفه تر است. در جرثقیل های سقفی تک پل یک پل در دهانه کاری قرار می گیرد و دو عدد راهبر در طول ریل های آن حرکت می کنند. برای جابجایی در عرض دهانه به وسیله ترولی واقع در بالابر که با موتور حرکت عرضی بالابر آن را به حرکت درمی آورد و حرکت در طول سالن به عهده راهبر های طولی که توسط جعبه چرخ و موتور گیربکس بالابر را در طول سالن به حرکت در می آورند. یکی از معایبی که جرثقیل های تک پل به نسبت دو پل دارند ارتفاع پایین آن ها میباشد.

جرثقیل سقفی دو پل :

جرثقیل های سقفی دوپل بهترین نوع انواع جرثقیل ها هستند. این نوع جرثقیل ها برای مکان هایی که دهانه ده الی پانزده متری دارند و وزن بار های آن به یک الی صد تن میرسد بسیار مناسب می باشد همچنین این جرثقیل ها بهترین کلاس کاری و ارتفاع را به کاربرد اعطا میکنند. همچنین با استفاده از محاسبات مهندسی و ساخت سازه مطابق استاندارد و با وزن مرده کم می‌توانید بهترین استفاده را نیز از لحاظ اقتصادی ببرید. همچنین یکی دیگر از مهم ترین مزیت هایی که این نوع جرثقیل ها اعطا میکنند این است که با داشتنت راهبر انتخابی برای تعمیر کالسکه امکان تعمیر چراغ های سالن و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی و خطوط برق را نیز فراهم میکند.

جرثقیل سقفی آویز مستقیم و منحنی کاربردی ترین نوع جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی آویز مستقیم و منحنی

با نصب این نوع جرثقیل ها شما دیکگر نیازی به ستونهای حمال نخواهید داشت این نوع جرثقیلها در محیط هایی با ا دهانه ای بین ۴ الی ۱۰ متر و ظرفیتی بین ۰٫۵ الی ۱۰ تن کاربرد زیادی دارد.این نوع جرثقیل بیشتر در صنعت منوریل کاربرد دارد.

 

حرف آخر

در این مطلب از ایتال ابزار تلاش کردیم که به انواع جرثقیل های سقفی بپرازیم و انواع آنها را بررسی کنیم تا بتوانیم ویژگی های هریک از آنها را برای شما بیان کنیم تا در نهایت بتوانیم بگوییم که کدام یک از جرثقیل ها کاربردی تر هستند و بهترین استفاده را میتوان از آنها کرد. البته ممکن است نتوان یک صرف برای بهترین نوع جرثقیل های سقفی مشخص کرد به دلیل اینکه هر یک از افراد دارای کار های متفاوتی هستند و انتظارات متفاوتی را تمیز از جرثقیلی که خریداری میکنند دارند و همچنین انواع این جرثقیل ها برای محیط های مختلفی کاربردی تر هستند به همین دلیل است که شما ابتدا باید برای خودتان و محیط کارتان نیازسنجی کنید انتظارات خود را بررسی کنید و بر روی کاغذ بیاورید و پس از آن با مطالعه این مطلب و بررسی ویژگی های هریک از جرثقیل ها جرثقیل مناسب خود و خواسته هایتان را انتخاب کنید و با یک متخصص اقدام به خرید جرثقیل نمایید.

ایتال ابزار با دارا بودن سالها سابقه درخشان در زمینه فروش شگل استیل و لیفتر مگنت و جرثقیل دستی و…. در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد. شما می توانید با مراجعه به راه های ارتباطی که در سایت قرار گرفته و تماس با ما نسبت به ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره خرید اقدام نمایید. همچنین اگر ما علاقه مند به این دسته از مقالات هستید می توانید با مراجعه به قسمت اخبار و مقالات صد ها مقاله مرتبط را ببینید و بخوانید. هدف ما جلب رضایت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *