مقالات

کاربرد های سیم بکسل استیل

کاربرد های سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل:

 

سیم بکسل استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر فرسایش و خوردگی و مقاومت بالا در برابر شرایطی محیطی مانند رطوبت، تماس با آب، گاز ها و اسید های خورنده استفاده های فراوانی دارد. تعدادی از کاربردهای های سیم بکسل های استیل با توجه به شرایط به شرح ذیل می باشد.

 

تسمه جغجغه

 

سیم بکسل استیل گرید ۳۰۴ در محیط های باز در تماس با هوا و رطوبت و در معرض باران های اسیدی.
سیم بکسل استیل گرید ۳۰۴ در سازه های آبی و دریایی و در تماس با آب، رطوبت و کلرید ها و نمک های رقیق.
سیم بکسل استیل گرید ۳۱۶ در شرایط کارگاهی و کارخانه ای در مواقعی که امکان ایجاد میدان مغناطیسی بر اثر حرکت دورانی آرمیچر ها و دیگر ماشین آلات وجود دارد.
استفاده از سیم بکسل استیل در حفاری چاه ها و در تماس با املاح و مواد معدنی.
استفاده از سیم بکسل استیل در اتصالات انواع پل ها، نرده ها و راه پله ها.

 

 

پولیفت سیم بکسلی

مشخصات فنی سیم بکسل استیل:

 

سیم بکسل فولادی استیل با استفاده از دوعنصر کروم و نیکل با درصد ۱۸ و ۸ ساخته می شوند که همین عناصر این نوع سیم بکسل را در برابر رطوبت و آب ضد زنگ نموده است. باید به این نکته توجه نمود اسید های رقیق، نمک های دریایی و حلال های صنعتی می توانند باعث اکسید شدن و خوردگی سیم بکسل استیل شوند.

سیم بکسل استیل در دو گرید مختلف ۳۰۴ و ۳۱۶ در بازار یافت موجود هستند که به نوع اول بگیر و به نوع دوم به دلیل اینکه به مطلقا تحت تاثیر میدان مغناطیسی جذب آهنربا نمی شود نگیر می گویند. این دو مدل سیم بکسل بطور معمول سختی و مقاومت کششی سیم بکسل های فولادی را ندارند چرا که در ساختار آنها از درصد بسیار ناچیزی کربن استفاده شده است و بجای آن از درصد بالایی کروم و نیکل استفاده میشود اما قابلیت های مختلف محیطی این متریال باعث شده است تا سیم بکسل استیل در بسیاری از صنایع به عنوان بهترین گزینه مورد استفاده قرار گیرد.

 

کرپی استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *