مقالات

گالوانیزه ی گرم:

گالوانیزه ی گرم:

گالوانیزه ی گرم:

 

در گالوانیزاسیون سیم بکسل به روش گرم، ابتدا سیم بکسل را وارد دیگی پر از مواد مذاب روی با دمای ۴۶۰ درجه سانتی گراد می کنند تا سیم بکسل کاملاً در دیگ روی مذاب غوطه ور گردد.

 

چین بلاک

 

در مرحله ی بعد سیم بکسل را از دیگ روی خارج می کنند، سپس لایه ی روی بر روی سیم بکسل، با اکسیژن و کربن هوا واکنش انجام داده و تبدیل به لایه ای مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. همچنین پس از انجام گالوانیزه گرم، بین فولاد و روی مذاب نیز واکنش شیمیایی انجام شده و چندین لایه مرکب از آهن و روی ، تشکیل می شود که از سیم بکسل پایه در برابر خوردگی و سایش و زنگ زدگی محافظت می کند.

 

اسلب گیر

 

معمولا ضخامت لایه گالوانیزه در گالوانیزاسیون گرم بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ میکرون است. ظاهر لایه ی پوشاننده ی سیم بکسل گالوانیزه گرم ، مات و کدر و به رنگ خاکستری می باشد و دارای سطح یک نواخت و صاف نمی باشد.

سیم بکسل با گالوانیزاسیون گرم به علت خواص مقاومت سطحی بالایی که در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون دارند در محیط های مرطوب و گرم و حتی محیط هایی با گازهای رقیق و یا محلول های رقیق خورنده نیز دارای طول عمر بالایی می باشند که این یکی از مهم ترین مزایای این نوع سیم بکسل می باشد.

 

وینچ برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *