مقالات

گرید های مختلف زنجیرهای حمل بار چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

گرید های مختلف زنجیرهای حمل بار چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

گرید های مختلف زنجیرهای حمل بار چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

معمولا زنجیر ها دارای ۲ مشخصه مکانیکی هستند. ای دو مشخصه عبارتند از:
۱- استاندارد تولید: این مشخصه از نسبت قطر به طول دانه ها و شکل دانه های زنجیر به دست می آید.
۲- گرید: این مشخصه بیانگر متریال به کار رفته و نوع آبکاری زنجیر های حمل بار می باشد. این مشخصه تعیین کننده ی میزان تحمل حمل بار و مقاومت کششی زنجیر می باشد.

 

چین بلاک

همانطور که گفتیم معمولا زنجیرهای حمل بار در گریدهای G43, G80, G100 , G120 و زنجیرهای گالوانیزه گرید ۳۰تولید میشوند که با بالا رفتن اعداد کد مقاومت کششی زنجیر حمل بار نیز در قطر مشخص افزایش پیدا کرده و قابلیت ضربه خوری یا چکش خوری آن کاهش پیدا می کند.

 

زنجیرهای حمل بار استیل و فولادی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همانطور که گفتیم زنجیرهای حمل بار دارای گرید های مختلفی از جنس استیل و فولاد تولید می شوند. هر نوع زنجیر حمل بار با توجه به متریال تولیدی ای که دارد،دارای خواص مکانیکی مختص به خود می باشد.

 

اسلب گیر

یکی از تفاوت های عمده میان زنجیر حمل بار فولادی و استیل این است که، زنجیر حمل بار فولادی دارای مقاومت کششی بالاتری می باشد و از این جهت انتخاب بهتری برای کارهای مربوط به حمل بار می باشد و از آن بیشتر در کارهای لیفتینگ ، جرثقیل دستی زنجیری و پولیفت ها استفاده می شود.
یکی از ویژگی های منفی زنجیرهای حمل بار فولادی،ضعف زنجیر در برابر رطوبت و زنگ زدگی است.معمولا برای مناطق مرطوب از زنجیرهای حمل بار استیل استفاده می شود .البته این را باید دانست که قیمت زنجیر حمل بار استیل با وجود پایین تر بودن تنسایل کششی از قیمت زنجیرحمل بار فولادی در قطر برابر بالاتر می باشد.

 

 

وینچ برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *