مقالات

گواهینامه جرثقیل سقفی

گواهینامه جرثقیل سقفی

با استفاده بیشتر از ابزار آلات صنعتی در تمام محیط های صنعتی بزرگ و کوچک باید متخصصان آن نیز باید سازماندهی شوند. هر یک از این ابزارالات صنعتی نیازمند یک یا چند اپراتور هستند درست است که این اپراتور ها اکثرا در طول مدت زمان یا در طول کار آموزش دیده اند و متخصص کارشان شده اند ولی اکثرا دارای گواهینامه معتبر از مراکز و آموزشگاه های معتبر نیستند.

به همین دلیل است که زمان آن رسیده است اپراتور های ابزار آلات صنعتی به سازماندهی برسند. شما با دریافت گواهینامه های معتبر می توانید مانند دیگر مدارک معتبر این گواهیمنامه را وارد رزومه خود کنید با این کار میتوانید به هر کجا که مراجعه کردید به اعطای این گواهینامه می توانید مدرکی معتبر دال بر توانایی های ود در هدایت جرثقیل سقفی داشته باشید و با این کار میتواند هم موقعیت های شغلی زیادی را برای خود به ارمغان بیاورید و هم درآمد خود را با داشتن مدارک معتبر چند برابر کنید. امروز ما در ایتال ابزار قصد داریم که به بررسی نحوه دریافت گواهینامه جرثقیل سقفی و اهمیت های آن و فرایند پیش رو بپردازیم. اگر شما هم قصد دارید که این گواهینامه را دریافت کنید و یا اینکه صرفا دوست دارید درباره گواهینامه جرثقیل سقفی بیشتر بدانید با ما امروز همراه باشید.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه جرثقیل سقفی

حضور متقاضی در آموزشگاه برای تمامی مراحل الزامی است.
ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع دارای صلاحیت پزشکی
شرکت در آزمون نظری آئین نامه و عملی با وسایل نقلیه مرتبط و قبول شدن در آن
ارائه مدرک وضعیت نظام وظیفه برای افراد مذکر زیر ۵۰ سال سن الزامی است.
داشتن حداقل بیست سال سن تمام الزامی است.
شرکت در دوره آموزش نظری و عملی از آموزشگاه ها یا مراكز مجاز آموزش رانندگی و دریافت گواهی

اهمیت صدور گواهینامه جرثقیل سقفی

کاهش ریسک درگیری مدیران و سرپرستان
احتمال تلفات و جراحات نیروی انسانی را کاهش میدهد.
انطباق وضعیت تجهیز با کدها و استانداردهای مرتبط را تضمین میکند.
بهره ‌وری تجهیزات، تعمیر و نگهداری بهتر و افزایش عمر کاری آنها را بهبود می بخشد.

گواهی سلامت جرثقیل سقفی

در دنیای صنعتی امروز علاوه بر اینکه کارهایمان سرعت و دقت داشته باشند و هزینه کمی هم دارا باشند باید در عین حال سلامت کارکنان و اپراتور ها و محیط کار حفظ شود. گواهینامه سلامت جرثقیل سقفی به کاغذی گفته میشود که بازرس طبق چک لیست آن سلامت جرثقیل سقفی را به صورت دوره ای بررسی می کند و سعی میکند که از صحت کامل دستگاه اطمینان داشته باشد. به صورت عمومی جرثقیل ها قبل از شروع کار و بصورت دوره ای بررسی شوند تا از مشکلات به وجود آمده احتمالی آگاه شویم. اگر جرثقیل ها بیش از یک ماه و کمتر از شش ماه استفاده نشده باشند نیاز به بررسی دوره ای است. البته بعضی از قسمت های جرثقیل های سقفی نیاز به بررسی روزانه است ولی بعضی قسمت های دیگر میتوانند در بازه های طولانی تر بررسی شوند. عواملی نیز وجود دارند که که میتوانند بررسی های دوره ای را به تعجیل برسانند. بعضی از این عوامل را برای شما ذکر میکنیم:

اگر جرثقیل متحرک بطور متناوب بالای سر و نزدیک افراد کار کند (شامل کارگران داخل سایت یا افراد بیرون کارگاه)
احتمال استفاده از جرثقیل متحرک برای بالا بردن افراد باشد. ( حتی اگر به صورت موردی برای عملیات نجات ناچار به بالا بردن افراد شود)
شرایط محیطی کار جرثقیل عادی نباشد. (گرما ، سرما ، فشار محیطی بالا یا پایین و …)
نتایج حاصل از ارزیابی ریسک ایجاد خطر در کارگاه یا طرح های تدوین شده توسط فرد با صلاحیت که باعث کاهش فاصله ی بین بازرسی ها می شود.

فرایند اخذ گواهینامه جرثقیل سقفی

اکنون بیایید نگاهی به به طول فرایند اخذ گواهینامه جرثقیل را باهم بررسی کنید
ثبت نام آموزش و شركت در تمام کلاس های آموزشی

شركت در كلاس های نظری ( ۵ جلسه آیین نامه + ۵ جلسه فنی هر جلسه به مدت ۲ ساعت )
قبولی در آزمون آیین نامه مقدماتی
مراجعه به آموزشگاه با همراه داشتن مدارک مورد نیاز، دریافت فرم اولیه و مراجعه به پزشک طرف قرارداد با نیروی انتظامی
شركت در تمام کلاس های مهارت رانندگی (۱۰ جلسه و هر جلسه به مدت ۲ ساعت)

شرکت در آزمون های رانندگی

قبولی در آزمون آیین نامه ( در صورت عدم قبولی پس از گذشت یک هفته مجاز به شركت مجدد در آزمون هستید)
صدور فرم درخواست گواهینامه جرثقیل سقفی(کاردکس)
قبولی در آزمون مهارت رانندگی ( در صورت عدم قبولی تا سقف ۸ ساعت آموزش تکمیلی اعمال خواهد شد و پس از گذشت یک هفته مجاز به شركت مجدد در آزمون می باشد

شایان به ذکر است مدت اعتبار گواهی آموزش حداکثر تا پایان یک سال اعتبار فرم اولیه ثبت نام در سامانه صدور گواهینامه می باشد.

حرف آخر

در این مقاله از ایتال ابزار تلاش کردیم هر آنچه که باید در مورد گواهینامه جرثقیل برقی بدانید برا برای شما بیان کنیم و مسیر گرفتن گواهینامه را برای شما روشن کنیم. امیدواریم مطالب که ذکر کردیم برای شما مفید واقع شده باشد و شما بتوانید با چشم باز به سوی این فرایند بروید. ایتال ابزار با دارا بودن سالها سابقه درخشان در زمینه فروش اسلب گیر و جرثقیل سقفی و وینچ برقی و جرثقیل دستی همراه شما است.

شما میتوانید برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره خرید با راه های ارتباطی که در سایت قرار گرفته است تماس حاصل نمایید. ایتال ابزار بهترین محصولات را با بهترین قیمت و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. امید است که بتوانیم رضایت شما را جلب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *