مقالات

3 تفاوت اصلی بین چین بلاک و بالابر اهرمی:

چین بلاک

3 تفاوت اصلی بین چین بلاک و بالابر اهرمی:

اگرچه دستگاه های چین بلاک و بالابر اهرمی ظاهر مشابهی دارند اما عملکرد آن ها متفاوت است.

در زیر به 3 تفاوت بین چین بلاک و بالابر اهرمی اشاره می کنیم:

از چین بلاک برای بلند کردن و کاهش بارهای سنگین به صورت عمودی استفاده می شود. در حالی که از بالابر اهرمی برای کشیدن و بلند کردن در هر دو حالت عمودی و افقی و یا چند جهت استفاده می شود.
بالابر اهرمی با استفاده از یک دست برای چرخاندن دسته یا اهرم به جلو یا عقب عمل می کند. چین بلاک ها با دو دست و با کشیدن زنجیر دستی عمل می کنند.
چین بلاک به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از مزیت مکانیکی بارهای سنگین را تا 50 تن با سهولت بالا ببرید. حد بار کاری آن (WLL) بیشتر از بالابر اهرمی است که بار را تا 10000 کیلوگرم بلند می کند.

چین بلاک ها و بالابرهای اهرمی دستگاه های فوق العاده ایی هستند. آن ها برای عملیات بلند کردن و حمل مواد سنگین استفاده می شود. به لطف مکانیسم بالابری پیشرفته، یک نیروی کششی کوچک برای کنترل اجسام سنگین به نیروی بزرگتری تبدیل می شود.

این بالابرهای دستی دارای طراحی جمع و جوری هستند که در فضاهای کوچک جا می شوند. و امکان بلند کردن بارها را آسانتر می کنند. آن ها را می توان به راحتی توسط کارگران مدیریت کرد و برای کارکردن و خدمت رسانی موثر به اهداف خود کارآمد هستند. از آن ها معمولا در ساختمان ها، تعمیر و نگهداری و فضاهای کار استفاده می شود.

اسلب گیر چیست؟

نکات ایمنی کار با چین بلاک:

هیچ شخصی اعم از کارگر، مهندس و عابر نباید زیر باری که توسط چین بلاک حمل شده است، قرار بگیرد، چرا که هر لحظه ممکن است یک حادثه‌ ناگوار و غیر مترقبه اتفاق بیفتد.

از دیگر نکات ایمنی استفاده از چین بلاک این است که نباید از دو چین بلاک برای حمل یک بار استفاده کرد. همچنین زنجیر چین بلاک باید کاملا سالم باشد و دچار چین خوردگی و بریدگی نشود. باری که توسط چین بلاک بلند شده است نباید به زمین کشیده شود و به یکباره نباید بلند شود.

چین بلاک، یک وسیله‌ مکانیکی است و برای استفاده از آن اپراتور به طور مستقیم نقش دارد. برای استفاده از چین بلاک باید اپراتور، آموزش ‌های لازم را دیده باشد. بعد از کسب مهارت ‌های لازم و رعایت نکات ایمنی، کارهای مربوط به چین بلاک را انجام دهد.

یکی از مهمترین نکات ایمنی در حین استفاده از چین بلاک این است که بار بیش از ظرفیت مشخص شده توسط قلاب و زنجیر آن نباید حمل شود. بر روی هر یک از دستگاه‌ ها و تجهیزات، میزان مجاز بار و اثاثیه نوشته شده است و نباید وزن آن بیش از وزن مجاز باشد.

چین بلاک

چین بلاک

سخن آخر:

چین بلاک که همچنین به عنوان بالابر دستی نیز شناخته می شود. مکانیزمی است که برای بلند کردن و کاهش بارهای سنگین با استفاده از زنجیر مورد استفاده قرار می گیرد.

یک جرثقیل دستی شامل یک زنجیر برای بلند کردن، یک زنجیر دستی و یک قلاب برای چنگ زدن است.

از چین بلاک ها به دلیل قابلیت بلند کردن، معمولا در گاراژهایی استفاده می شود که می توانند موتورها را به راحتی از روی اتومبیل بلند کنند. چین بلاک ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند که آن ها را برای طیف وسیعی از عملیات ها، مناسب می کند.

برای استفاده از چین بلاک باید اپراتور، آموزش ‌های لازم را دیده باشد. سپس با کسب مهارت ‌های لازم و رعایت نکات ایمنی، کارهای مربوط به چین بلاک را انجام دهد.

وینچ برقی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *