پیچ کرپی به مدل پیچ هایی گفته میشود که در اشکال مختلفی در مصارف مختلف برای اتصالات قطعات و وسایل مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع یک سری از مدل های مختلف پیچ های (بولت) مهره خور وجود دارند که اکثریت در شکل های مختلف یو شکل U، وی شکل V، ال شکل L، جی شکل J، حالت مسطح و تخت و نیمه گرد و کامل گرد و دیگر شکل ها می باشند و در جنس های مختلف فلزی (آهن، استنلس استیل، فولاد) با ابعاد و اندازه و روکش ها و دنده کاری های مختلف (میلیمتری و اینچی) وجود دارند، به کلیات این قطعات بست پیچ کرپی گفته میشود.

از دیگر نام های آن میتوان به گیره پیچی یا بست پیچ دار، پیچ خم کاری شده، بولت خمیده، بولت پیچ منحنی دار، پیچ لنگر و همچنین پیچ بدون سر یا پیچهای بی سر نیز اشاره نمود.

از عمده مصارف کرپی استیل میتوان به صنایع لوله و اتصالات، صنایع ساختمانی (ساخت و ساز) و صنایع صنعتی و صنایع حمل و نقل و خودرویی اشاره نمود.

برای خرید کرپی استیل و استعلام قیمت کرپی استیل می توانید با کارشناسان ایتال ابزار در ارتباط باشید.

کرپی استیل

کرپی استیل

مزایای بست کرپی

این نوع بست (مهار کننده) در مقابل تغییر مکان های لوله در دو جهت مقاومت می کند و اصولاً ظرفیت برش آن بسیار پایین تر از ظرفیت کششی آن است.بست کرپی (U-Bolt) معمولاً در مواقعی که نیروی جانبی کم است مورد استفاده قرار می گیرد (به عنوان Guide) ولی بسته به نوع قرارگیری مهره های U-Bolt از آن به عنوان لنگر یا نگهدارنده (Anchor) برای نیروهای کم و سایزهای پایین نیز استفاده می گردد.

زمانی که نیروهای جانبی از مقادیر مجاز یوبولت (U-Bolt) بیشتر باشد، می توان از مهارکننده های تسمه ای استفاده کرد و در صورتی که نیروهای جانبی بسیار بیشتر از میزان یاد شده باشد، می توان از فولادهای ساختمانی استفاده نمود.

کرپی فلزی بست سیم بکسل بالابر

بست کرپی یو شکل فلزی نمره ۱۰ مخصوص بستن قلاب بالابر به سیم بکسل این نوع بست فلزی یا چدن میباشد. بیشتر برای بالابر های تکفاز و سه فاز تا پانصد کیلو از بست نمره ده فلزی استفاده میشود.

کرپی چدنی بست سیم بکسل بالابر

از این نوع بست برای بستن قلاب بالابر به سیم بکسل بالابر استفاده میشود. برای سیم بکسل نمره هشت معمولا بست ده میبندند این بست نسبت به مدل آهنی ارزانتر میباشد.

* ایتال ابزار اولین عامل فروش کرپی استیل در حسن آباد *

بست کرپی مخصوص پایه بالابر

پیچ و مهره‌ کرپی مخصوص پایه های بالابر کرپی یو شکل که برای بستن پایه بالابر ها ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد این کرپی های بالابر از دو نوع فولاد سیاه و فولاد سفید گالوانیزه ساخته میشود. بنا به تجربه شخصی بنده نوع گالوانیزه دنده درشت بهترین نوع کرپی بالابر میباشد. بخاطرگالوانیزه بودن کرپی خاصیت زد زنگ دارد و زنگ نمیخورد دنده های درشت در بالابر ها راحت تر باز و بسته میشود .

* خرید کرپی استیل در حسن آباد تنها در ایتال ابزار *