مقالات

انواع تاب در سیم بکسل های روکش دار

انواع تاب در سیم بکسل های روکش دار

انواع تاب در سیم بکسل های روکش دار

یکی دیگر از علامتهای اختصاری ساختاری در سیم بکسلهای روکش دار علامت LHRL یا RHRL است که نماد نوع تاب سیم بکسل به صورت راستگرد یا چپگرد می باشد. علاوه بر این دو نوع تاب، تاب معمولی، تاب لنگ، و تاب متناوب هم در این نوع سیم بکسل وجود دارد که در ادامه هریک را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد…

 

لیفتر مگنت

 

تاب معمولی:

در این نوع تاب سیم ها در یک جهت و رشته ها در جهت مخالف پیچیده شده اند. در این تاب، احتمال پیچ خوردگی و از هم باز شدن رشته ها بسیار کم بوده و نسبت به تاب لنگ در برابر آسیب دیدگی مقاومتر است.

تاب لنگ:

در این تاب هم سیم های موجود در رشته و هم رشته های سیم بکسل هر دو در یک جهت پیچیده شده اند. این کار موجب افزایش مقاومت به سایش، انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری در برابر خستگی نسبت به تاب معمولی بوده، اما ممکن است دچار تاب خوردگی و از هم باز شدن رشته ها شود.

 

 

تسمه بلت

تاب راستگرد:

رشته ها به سمت راست در اطراف هسته پیچیده شده اند. این نوع تاب متداولترین ساختار است.

تاب چپ گرد:

رشته ها به سمت چپ در اطراف هسته پیچیده شده اند. این مورد در موقعیت های خاص محدودی استفاده می شود. برای مثال کابل خط حفاری.

تاب متناوب:

این نوع تاب دارای رشته های متناوب از تاب راست معمولی و تاب راست لنگ است که ترکیبی از بهترین ویژگی های تاب معمولی و لنگ برای جرثقیل بازویی یا خطوط وینچ است.

 

زنجیر حمل بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *