مقالات

انواع تسمه های حمل

انواع تسمه های حمل

تسمه های حمل بار تک لا:

انواع تسمه های حمل  :  یکی از پرکاربردترین نوع تسمه های حمل بار، تسمه های حمل بار تک لا می باشند. تسمه های حمل بار تک لا یکی از ابزارهای جایگزین سیم بکسل و زنجیر بار است. این نوع تسمه در لیفتینگ و جابجایی بارها استفاده ی فراوانی دارد. جنس تسمه های حمل بار معمولا از الیاف پلی استر می باشد. این نوع تسمه حمل بار به علت داشتن الیاف پلی استر، انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و در حمل انواع بارهای حساس مانند قایق و هواپیما کاربرد فراوانی دارد.

نحوه اتصال تسمه های حمل بار تک لا به سایر ادوات، یکی از مهم ترین نقش های توان حمل بار این نوع تسمه می باشد.

تسمه حمل بار تک لا معمولا در رنگ های مختلف و متراژهای مختلف در بازار تولید و عرضه می شوند. تسمه های حمل بار با توجه به رنگ های مختلفی که دارند توان متفاوتی در بارگیری نیز دارند دارند. به این گونه که هر رنگ این تسمه های حمل بار، ضخامت و عرض متفاوتی دارد. برای مثال تسمه های بنفش رنگ کمترین قابلیت حمل بار را دارند.

 

تسمه جغجغه

 

تسمه های حمل بار دوبل یا دو لا:

تسمه های حمل بار دوبل یکی دیگر از انواع تسمه های حمل بار پرکاربرد است.این نوع تسمه در عرض های مختلف ۵سانتی متر، ۷/۵ سانتی متر، ۱۰ سانتی متر، ۱۵ سانتی متر، ۲۰ سانتی متر ، ۲۵ سانتی متر و۳۰ سانتی متر در بازار موجود می باشند که هر یک از آنان به ترتیب ۲ تن، ۳ تن، ۴ تن، ۶تن، ۸ تن، ۱۰ تن و ۱۲ تن قابیلت حمل بار به صورت مستقیم را دارند. اما اگر هر یک از این تسمه ها را در هنگام بارگیری به صورت( u دو لا ) قرار میگیرند قابلیت آن را دارند که که دو برابره تناژ مشخص شده خود بارها را تحمل نمایند.

مثلا اگر تسمه ای با عرض ۱۰ سانتی متر که تناژ ۴ تن دارد وطول آن ۴ متر است به صورت u در بارگیری استفاده شود می تواند باری به وزن ۸ تن را نیز تحمل کند و این مقدار بار را به سادگی حمل نماید.

 

پولیفت سیم بکسلی

 

جغجغه یا تسمه کش:

تسمه کش یا تسمه جغجغه وسیله ای است دارای مکانیزم جغجغه ای با ضامن رها سازی آسان که برای بستن یا سفت کردن بار و سهولت بارگیری و ثابت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند وانت ، تریلر ، موتور و ….. . همچنین از این وسیله از برای مهار بار داخل اتاق خودرو و روی باربند، هنگام حرکت خودرو استفاده می شودکه برخی افراد آن را تحت عنوان تسمه باربندی یا تسمه سفت کن یا آسان بند میشناسند .

این وسیله همچنین برای سفرهای آفرود و کمپینگ علی الخصوص در باربند های انواع خودروهای دودیفرانسیل وسیله ی بسیار کاربردی می باشد . با استفاده از این وسیله همچنین می توان ضریب اطمینان بار بالا رفته و زمان بارگیریرا به شدت کاهش داد .

با توجه به نوع دوخت نوار و کیفیت دسته جغجغه و کیفیت نوار آن ، این وسیله دارای قیمت های متغیری در بازار می باشد و در عرضهای ۲٫۵ سانت ، ۳٫۸ سانت ، ۵ سانت و ۷٫۵ سانت و ۱۰ سانت در بازار موجود می باشد.

 

کرپی استیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *