مقالات

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

نکات ایمنی هنگام استفاده از تسمه جغجغه

1-قبل از هر بار استفاده کل طول تسمه را بررسی کنید.

2-از بند آسیب دیده به هیچ عنوان استفاده نکنید.

3-ازکشیدن بیش از حد بند خودداری کنید.

4- هیچگاه بیشتر از ظرفیت تسمه استفاده نکنید

5-اگر تسمه سایش بیش از حد داشت از رده خارج شود

6-در صورت دیدن نخ مغزی(بیشتر به رنگ قرمز است)دیگر استفاده نکنید

8-فرسودگیه ناشی از استفاده زیاد یا هر دلیله دیگر.

9-سوراخ شدن تسمه.

10-سوختن تسمه.

 

جرثقیل زنجیری

 

 

ویژگی تسمه جغجغه

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهارنمودن بار بر روی وسیله نقلیه باری به شمار می آید .تسمه های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند جنس این تسمه ها از پلی استر میباشد و پلی استر که دارای مقاومت زیاد و همچنین انعطاف پذیریه بالا است این ویژه گی باعث میشود که به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکند از نمونه های بارز استفاده تسمه جغجغه می توان به کار گیری این تسمه های باری در حمل و باربری در قایق ، کشتی و هواپیما اشاره کرد لازم به ذکر است که طول این وسیله ده متر بوده و عرض آن نیز از پنج سانت به بالا میباشد در واقع استفاده از این نوع تسمه ها به نوعی باعث کاهش زمان بارگیری و محکم کردن بار موقع جایه جایی می شود همچنین با انتخاب و استفاده از این وسیله ضریب اطمینان به طور چشمگیری بالا می رود .

 

 

لیفتر مگنت

 

 

لازم به ذکر است که

 

این وسیله در بین عموم با نام های آسان بند و تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته شده است به نوعی می‌توان گفت این وسیله نقش بسیار مهمی را در ثابت کردن بار بر روی انواع وسیله نقلیه در هنگام حرکت مانند موتور ، وانت ، تریلر و … ایفا می‌کند از طرفی از تسمه جغجغه جهت مهار کردن بار داخل اتاق ماشین و روی باربند استفاده می‌کنند تسمه جغجغه در متراژها و پهنای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردند از اینرو بد نیست بدانید که دارای انواع مختلفی همچون تسمه های جغجغه ای سیم بکسل ، تسمه های جغجغه ای آفرود و تسمه های جغجغه ای حمل بار است .لازم به ذکر که از نوع سیم بکسل بیشتر جهت بکسل نمودن استفاده میشود .

 

چرا از تسمه جغجغه استفاده میشود

تسمه جغجغه بهترین گزینه جهت مهار نمودن بار بر روی وسایل نقلیه باری به شمار می آید. تسمه‌های جغجغه جایگزینی بسیار مناسب برای سیم بکسل و… است

 

 

تسمه جغجغه

در سفرهای کوتاه و بلند باخودروی شخصی یا به هنگام جابجایی بار به وسیله وانت یا تریلر و … وسایلی که قصد جابجا کردنشان را داریم ممکن است جاگیر و حجیم باشند که در این صورت نگهداری آنها برروی باربند یا وانت و … نیازمند رعایت نکات ایمنی است. چنان‌چه وسایل را نتوانیم بر روی باربند یا پشت وانت محکم کنیم، ممکن است وسایل در طول مسیر بیفتند و علاوه بر آسیب رسیدن به وسایل، برای دیگران هم مشکل‌ساز شوند. این تسمه جغجغه ای برای همین‌کار طراحی و ساخته شده است. تسمه جغجغه ای وسیله ای است دارای مکانیزم جغجغه ای با ضامن رها سازی آسان که برای بستن یا سفت کردن بار بر روی انواع وسلیه نقلیه در هنگام حرکت مانند وانت ، تریلر ، موتور، باربند خودرو و ….. استفاده می شود.

 

 

تسمه بلت

 

 

این محصول

 

برای استفاده در سفرهای آفرود و کمپینگ و همچنین در باربند انواع خودروهای شخصی ایده آل میباشد . با استفاده از این وسیله ضریب اطمینان بار بالا رفته و زمان بارگیری کاهش می یابد . نحوه استفاده از تسمه جغجغه بدین شکل است که ابتدا دستگیره جغجغه را باز نموده و از شیار ورود جغجغه ، انتهای بندی که یک طرف آن قلاب دارد را ، عبور داده و آنقدر بند را بکشید تا بار مورد نظر محکم گردد . سپس دستگیره جغجغه را به طرف بالا و پایین حرکت داده تا بار مورد نظر کاملا محکم گردد . برای باز نمودن تسمه جغجغه ، دستگیره جغجغه را باز نموده و ضامن آن را به بیرون فشار می دهیم تا تسمه جغجغه آزاد گردد . ازآنجایی‌که تسمه‌ی این محصول انعطاف بالایی دارد، می‌توان با تاکردن آن، حجم محصول را کاهش داده و بدون اشغال فضای زیاد آنرا درون خودرو به همراه داشت. این محصول ساخت کشور ترکیه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *