زنجیر فولادی

زنجیر فولادی در عرصه صنعت همیشه پیشرو بوده صنعتهایی مانند صنعت خودرو , صنعت کشاورزی ,پتروشیمی ,کشتی رانی و حمل و نقل بار و…
زنجیرهای فولادی یکی از بهترین گزینه ها برای حمل نقل بارهای سنگین و سخت در هر شرایطی هستند. زنجیر های فولادی بسته به تناسب کاری که برای آن انتخاب می شوند. سایز و اندازه های مختلف در جنسهای مختلفی از جمله زنجیر فولادی ,زنجیر آهنی ,زنجیر استیل و زنجیر گالوانیزه و…دارند.
زنجیر فولادی در گریدهای مختلفی تولید می شوند . گرید زنجیر همان مقدار سخت کاری شده و مقدار قولاد به کار رفته در استراکچر و یا ساختار آن است هر چه قدر کار سخت باشد یا بار سنگینتر باشد به زنجیرهای فولادی با گرید بالاتر نیاز داریم مانند زنجیر فولادی با گرید 80 یا زنجیر فولادی با گرید 100 و …
از برند های معروف زنجیرهای فولادی میتوان کارخانه های تولید زنجیر شرکت کروزبی ایالات متحده امریکا و شرکت MCK آن را نام برد و همچنین شرکت RUD آلمان از بیشروان صنعت تولید زنجیرهای فولادی می باشد .
زنجیر فولادی در چرثقیل های برقی و دستی استفاده می شوند همچنین در وینچ و قرقره های بلند کردن بار . از آنجایی که زنجیر های فولادی مقاومت بیشتری نسبت به سایش و حرارت بالا دارند همچینن درصد کمتری نسبت به زنگ زدگی دارا می باشند برای کار روی کشتی ها عالی می باشند.
قیمت زنجیر فولادی بر حسب مقدار وزن ان محاسبه می گردد زنجیر G80 نمره 6 در هر متر 800 گرم زنجیر G80 نمره 8 در هر متر 1300 گرم زنجیر G80 نمره10 در هر متر 2200 گرم زنجیر G80 نمره13 در هر متر 3700 گرم زنجیر G80 نمره16 در هر متر 5800 گرم می باشد .

زنجیر فولادی

زنجیر فولادی

مزایای استفاده از زنجیر فولادی به جای سیم بکسل

1- به خاطر سطح رویه کوچکتر حساسیت به خوردگی کمتری دارد
2-شعاع چرخشی کوچک و در نتیجه گشتاور بار اندکی دارد
3-امکان تعمیرات راحت تر به خاطر تعویض یک عضو منفرد

طبقه بندی زنجیر های فولادی

1- نشان L فولادی نرم
2- نشان P فولادی آب دیده
3- نشان T-80-8 فولادی آب دیده با مقاومت بالا
4- نشان VOR10-100 فولادی آب دیده با مقاومت بسیار بالا

هنگام خرید زنجیره فولاد چه چیزی را باید در نظر بگیرم؟

لایه و روکش محافظ:

همانطور که بالاتر اشاره کردیم زنجیرهای فولادی در تعدادی روکش محافظ موجود هستند و بسته به ماهیت این روکش ، زنجیره برای کاربردهای خاصی بیشتر (یا کمتر) مناسب خواهد بود.

به عنوان مثال ، زنجیرهای گالوانیزه گرم در برابر خوردگی مقاوم هستند. آنها زنگ نمی زنند و به لطف استحکام خود ، انتخابی ایده آل برای استفاده طولانی مدت در فضای باز – به ویژه در محیط های صنعتی یا دریایی هستند. زنجیرهای روکش دار و مشکی نیز می توانند در فضای باز استفاده شوند. آنها کاملاً قوی نیستند و اغلب برای اهداف تزئینی مانند نرده و باغبانی استفاده می شوند.

دقیقاً به نحوه و مکان استفاده از زنجیره فولادی فکر کنید. ممکن است مهم به نظر نرسد ، اما انتخاب مناسب برای نیازهای شما ، کارآیی زنجیره را افزایش داده و طول عمر آن را به حداکثر می رساند. اگر در مورد خرید زنجیر فولادی شک دارید ، ارزش تماس با کارشناسان ما را دارد.

اندازه:

در مرحله بعد ، باید اندازه را در نظر بگیرید. اندازه گیری های زنجیره فولادی معمولاً شامل قطر سیم ، عرض داخلی و طول داخلی است. در نگاه اول ، درک آنها کمی مشکل است. بنابراین حتماً با این اصطلاحات آشنا شوید و بدانید که اعداد در واقع به چه معنا هستند.

در اینجا در ایتال ابزار، زنجیرهای فولادی ما از 2.5 میلی متر تا 7 میلی متر متغیر هستند – بسته به سطح محافظ آنها. این عدد به قطر سیم اشاره دارد. اندازه پیوند کامل نیست و هنگام انتخاب محصول مناسب ، مهم است که این را در نظر داشته باشید. همچنین باید به طول کامل زنجیره توجه داشته باشید و محاسبه کنید که برای تکمیل موفقیت آمیز کار به چند حلقه نیاز دارید.

به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه قطر سیم آن بزرگتر باشد ، یک زنجیر فولادی باید وزن بیشتری را تحمل کند-اما ریسک نکنید. این چیزی است که هنگام انتخاب محصول جدید باید به آن توجه کنید. مجدداً ، مهم است که به نحوه استفاده از زنجیره فکر کنید و مشخصات محصول را برای حداکثر بار آن بررسی کنید – قبل از اینکه آن را به سبد خود اضافه کنید!

زنجیر فولادی

زنجیر فولادی

گرید های زنجیر فولادی

همان‌طور که می‌دانید همه زنجیرهای مورد استفاده در صنعت از جنس فولاد نیستند و معمولاً زنجیرهایی با گریدهای پایین که از آهن کم کربن تشکیل شده اند مورد استفاده قرار میگرند. با این حال اسلینگ فولادی گرید 80G از مورد استفاده ترین مدل های این نوع زنجیر می‌باشد. معمولاً در تولید اسلینگ های زنجیری از این گرید با بالاترین سطح استفاده میکنند.
میزان استقامت کششی و انعطاف پذیری زنجیر های فولادی

انعطاف پذیری وکشش یک زنجیر از مهمترین مشخصه های فنی و مکانیکی یک زنجیر به حساب می آید. در زنجیر فولادی گرید G80 معادل 2N/mm یا 80 مگا پاسکال می‌باشد.

در صنایع مختلف معمولاً زنجیرهایی با گرید بالاتر و مقاومت کششی بالاتر را مورد استفاده قرار میدهند.

انواع زنجیر فولادی

انواع زنجیر فولادی با توجه به جنس و ظاهر آن ها :

اسلینگ فولادی با نشان L که معروف به زنجیر فولادی نرم می‌باشد.
رشته های فولادی که آبدیده شده است و باعلامت P نشان داده میشود .

3.زنجیر فولادی که آبدیده شده است و مقاومت بالاتری دارد با نشان CM یا T یا 80 در بازار مشاهده میشود.

زنجیر فولادی که روی آن 100 نوشته شده است و مقاومت بسیار بالاتری دارد.

زنجیر فولادی آبدیده با مقاومت بالا به دلیل بالا بودن مقاومت کششی آن از پرکاربردترین زنجیرهای فولادی در صنعت لیفتینگ می‌باشد. ایتال ابزار عامل فروش زنجیر فولادی در تهران می باشد.

۱-زنجیر فولادی ضد برش

این نوع اسلینگ از فولاد با آلیاژ ضد برش و روکشی که از برزنت ساخته شده است، تولید میشود که این زنجیر به دلیل شمایل شش ضلعی آن، در برابر برش با قیچی و اره آهنی مقاوم است.

۲-زنجیر فولادی گالوانیزه سرد

از آنجا که اسلینگ های فولادی در برابر مواد خورنده مقاومت کمی دارد لازم است که سطح آن آبکاری شود. چرا که موادی موجود در طبیعت مانند آب یا هوا و رطوبت که از عوامل اصلی زنگ زدی است سبب کاهش عمر رشته های فولادی می‌شود. برای آبکاری این نوع زنجیر فولادی از روکش زینک یا روی استفاده می‌کنند که با علامت Zn مشخص می‌شود، این روکش یک روکش سطحی بر روی اسلینگ فولادی می‌باشد که مانع از زنگ زدگی این زنجیر می‌شود، این نوع زنجیر با روکش سطحی روی به زنجیر فولادی گالوانیزه سرد معروف است و به رنگ نقره ای در بازار موجود است.

۳-زنجیر فولادی گالوانیزه گرم

این نوع زنجیر هم مانند اسلینگ فولادی گالوانیزه سرد با فلز زینک یا روی آبکاری می‌شود اما روش آبکاری آن متفاوت است و در مقابل زنجیر فولادی گالوانیزه سرد نسبت به مواد خورنده مقاوم‌تر است چرا که در دمایی حدود 640 درجه سانتی گراد آبکاری می‌شود. زنجیر فولادی گالوانیزه گرم با رنگ نقره ای مات در بازار موجود است.

مجموعه ایتال ابزار با سالها سابقه در زمینه فروش زنجیر فولادی در حسن آباد تهران فعالیت می نماید.