مقالات

انواع بافت‌های سیم بکسل

انواع بافت‌های سیم بکسل

سیم‌های نازک

 

انواع بافت‌های سیم بکسل :استفاده از سیم‌ های نازک در بافت دور سیم بکسل‌ ها اجازه می‌‌ دهد که مقاومت محصول نهایی در برابر خستگی و مقاومت کششی آن افزایش پیدا کند.

 

 

بست بکسل

 

سیم‌های ضخیم

 

به کاربردن سیم‌ های ضخیم در بافت سیم بکسل‌ ها باعث افزایش مقاومت سطحی و در نتیجه افزایش قدرت و مقاومت در برابر سایش و یا له شدگی میشود.

در انواع بافت‌ های سیم بکسل سعی شده است که بتوان با استفاده از سیم‌ های نازک و ضخیم، به محصولی با کیفیت و کارایی مناسب دست پیدا کرد. به همین دلیل چهار نوع مختلف بافت سیم بکسل وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌‌ کنیم.

 

سیم بکسل با بافت معمولی

رشته سیم‌ هایی که به دور مغزی این سیم بکسل‌ه ا پیچیده شده هم اندازه هستند.

 

سیم بکسل با بافت فیلر

 

در این نوع بافت از دو نوع سیم ضخیم و ظریف استفاده شده است که با استفاده از سیم‌ های ظریف فضای خالی بین سیم‌های ضخیم‌ تر را پر می‌‌ کنند. این نمونه سیم بکسل دارای مقاومت بالا در برابر سایش، انعطاف پذیری بالا و قدرت مناسب است.

 

سیم بکسل با بافت سیل

 

سیم‌ های بیرونی استفاده شده در این نوع بافت ضخیم و سیم‌های داخلی آن ظریف هستند. قرارگیری سیم‌ ها به این شکل باعث شده است که مقاومت سیم بکسل بافته شده به روش سیل در برابر سایش بسیار بالا باشد و عوامل بیرونی کمتر به آن آسیب بزنند. اما این سیم بکسل‌ ها (نسبت به سایر نمونه‌ ها) مقاومت کمتری در برابر خستگی دارند.

 

 

 

شگل استیل

 

سیم بکسل با بافت وارینگتون

 

ترتیب قرارگیری سیم‌ ها در این بافت چنین است که در لایه بیرونی و بخش درونی آن به صورت ترکیبی از سیم‌ های ظریف و ضخیم استفاده کرده‌ اند تا مزایای هر دو نمونه بافت را داشته باشند. از همین‌ رو سیم بکسل بافت وارینگتون دارای مقاومت مناسبی در برابر بارهای مختلف است و انعطاف پذیری مناسبی هم دارد.

نوع تاب در انواع بافت‌های سیم بکسل با هم متفاوت است و به کارگیری هر کدام از انواع تاب سیم بکسل ویژگی‌ های مختلفی را برای این محصولات به همراه خواهد داشت. توجه نکردن به جهت تاب سیم‌ها در زمان خرید سیم بکسل (به خصوص در شرایطی که شما سیم بکسل را برای استفاده خاصی لازم دارید) قطعا باعث می شود که خرید نهایی مناسبی نداشته باشید. در ادامه انواع مختلف تاب سیم بکسل را به شما معرفی می کنیم:

 

تاب معمولی

 

رشته‌ ها و سیم‌ ها در تاب معمولی مخالف هم پیچیده شده‌ اند و به همین دلیل احتمال از هم باز شدن و یا پیچ خوردگی رشته‌ها در این نوع تاب بسیار پایین می‌‌ باشد.

 

تاب راستگرد

 

جهت پیچش رشته‌ های اطراف هسته در این سیم بکسل به سمت راست است.

 

تاب چپ گرد

 

جهت پیچش رشته‌ ها در اطراف هسته این سیم بکسل‌ ها به سمت چپ می‌ باشد.

 

 

جرثقیل زنجیری

 

تاب لنگ

 

جهت تاب رشته‌ های سیم بکسل و سیم‌ های هر رشته در این نوع سیم بکسل یکسان است. این محصولات دارای انعطاف پذیری مناسب و مقاومت بالایی در برابر خستگی و سایش هستند.

 

تابع متناوب

 

رشته‌ های این نوع سیم بکسل به شکل ترکیبی از راست معمولی و راست لنگ پیچیده شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *