مقالات

ساختار شگل

شگل استیل

انواع اتصالات لیفتینگ

اتصالات لیفتینگ شامل انواع قلاب، قلاب یو، انواع مهارکش و حلقه، شگل، بست بکسل، رابط زنجیر، گوشواره، پیچ دینام، کارابین، قلاب قرقره، جکلوی و غیره… می باشند.

هر یک از این اتصالات در صنعت و ساخت و ساز دارای کاربرد های اساسی می باشند.

بست بکسل چیست؟

شگل چیست؟

شگل ابزاری برای بالا بردن بار با جرثقیل و سایر تجهیزات بالابر است.

حلقه اتصالی قابل حملی است که برای اتصال تجهیزات و قطعات مختلف باربرداری استفاده می شود. مثلا برای اتصال سیم بکسل٬ زنجیر٬ قلاب جرثقیل و …به بار٬ از شگل استفاده می شود.

مهمترین ماده مورد استفاده در ساختمان شگل ، فولاد است.

شگل استاندارد

در تولیدات شگل، مشخصات شگل از جمله: حداکثر بار مجاز، کد محصول/سری ساخت، سایز شگل، کد تولید و برند محصول باید بر روی بدنه حک شده باشد.

تمامی اتصالات لیفتینگ شامل شگل، باید دارای مقاومت بالا و مقاوم در برابر چکش باشد، بنابراین باید طبق استاندارد ها تولید شوند.

ساختار شگل

شگل ها جزو اتصالات پرمصرف در اسلینگ سیم بکسل و زنجیر در اتصالات لیفتینگ می باشند که در تیپ های مختلف با برند و تناژ مختلف تولید و عرضه می شوند.

تیپ های معمول شگل ها شامل شگل نعلی ساده و یو شکل ساده و بصورت شگل نعلی و یو شکل پیچ و مهره ای می باشند.

این اتصالات از 0.5 الی 150 تن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

کرپی استیل چیست؟

سایز شگل ها

طیف وسیعی از شگل ها با اندازه های کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارند و اغلب اطلاعات مربوط به محصول ممکن است شامل اندازه پین هم باشد.

اندازه یا همان ضخامت بدنه شگل، همان ویژگی اصلی است که مناسب بودن شگل را برای بار مورد نظر شما نشان میدهد. این موضوع را می توانید از روی ظرفیتی که در بدنه شگل حک شده است، مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *