مقالات

مشخصات فنی زنجیر صنعتی

زنجیر فولادی

مشخصات فنی زنجیر صنعتی

اگر شما برای بازدید از وسایل و ابزار به کار گرفته شده در صنایع معدن، کشاورزی، وسایل نقلیه، دوچرخه سازی و…. روزی تصمیم گرفتید، قطعا یکی از مهم ترین و جدی ترین ابزاری فیزیکی که رویت خواهید کرد، زنجیرها هستند که برای انتقال نیرو مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت های تولید کننده این کالا برای افرایش طول عمر سعی می کنند از فولاد و پوشش گالوانیزه بهترین بهره گیری را داشته باشند. علاوه بر این که چدن، کروم، پلاستیک فشرده و استیل از دیگر مواد اولیه هستند که برای ساخت زنجیر صنعتی نقشی کارآمد دارند.

سایز بندی این وسیله به صورت ۸۰ و ۱۰۰ است که با کم و زیاد کردن قطعات به کار رفته در آن می توانیم این اندازه را تغییر دهیم. اما ‌گاهی اوقات افراد دارای دستگاه های بسیار بزرگی بوده که برای جابه جایی های طولانی نیازمند زنجیرهای قطور با سایزهای بیشتر هستند و در چنین مواقعی همان طور که توضیح داده شد می توانند از زنجیر های سریA که تا ۶ ردیف و اندازه ۲۴۰ ادامه دارند بهره جویی نمایند.

تیفور چیست؟

زنجیر صنعتی برای چه مواردی استفاده می شود؟

این زنجیرها اصطکاک کلی را کاهش داده، انتقال قدرت را افزایش داده و دوام را افزایش می دهند. در طول سالها، اندازه ها و سبک های مختلف از این زنجیر برای کمک به نیازهای منحصر به فرد یا صنایع خاص مانند خدمات غذایی، چاپ، حمل و نقل، کشاورزی و غیره توسعه یافته است.

استاندارد زنجیر صنعتی

یکی از مطالب بسیار مهمی که شما باید برای خرید و تهیه زنجیر صنعتی به آن دقت داشته باشید، مقوله استاندارد است. وجود استاندارد یعنی تضمین کیفیت و مرغوبیت جنس یا همان زنجیر مد نظر شما. بنابراین شما موظف هستید مطالعه دقیقی مبنی بر استانداردهای زنجیر صنعتی داشته باشید. در سازمان بین الملل اصلی ترین و اساسی ترین انواع استاندارد در زمینه زنجیر صنعتی ANSI ،DIN ،ISO هستند.

چین بلاک چیست؟

خرید زنجیر صنعتی

اگر شما هم جزء افرادی هستید که برای کسب کارشان یا شرکت و کارخانه خود نیازمند زنجیر صنعتی هستید باید بگوییم که فروشگاه های مختلفی در زمینه فروش ابزار فعالیت می کنند که می توانید به آن ها مراجعه کنید.

پیش از خرید باید کاملا دقت داشته باشید که محصول خود را با برند اصل و فروشگاه معتبر تهیه کنید به خصوص اگر خرید شما اینترنتی است. نکته مهم دیگر که ما همیشه بازگو می کنیم استعلام گیری قیمت است چرا که این امر موجب می شود شما پس از خرید دچار پشیمانی نشده، رضایت کامل داشته و همچنین زنجیر خود را با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کنید. شایان ذکر است که اگر در مورد خرید خود با مشاورین و متخصصین متبحر در این زمینه مشورت داشته باشید یقینا به سود‌ خود گام برداشته اید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا اطلاعات مکفی و دقیقی را در اختیار شما خوبان قرار دهیم. در جمع بندی مقاله باید اضافه کنیم: زنجیر های صنعتی از ابزار های بسیار مهم و کاربردی هستند که نقشی اساسی در معدن، کشاورزی، اتومبیل، دوچرخه سازی و… دارند.

این ابزار از نظر طراحی، سایز بندی و جنس بسیار متنوع بوده و کاربردهای گوناگونی را شامل می شود که اصلی ترین آن انتقال نیرو می باشد. رایج ترین اندازه زنجیرهای صنعتی سایز ۱۰۰ و ۸۰ و در تعداد ردیف ۱ و ۲ می باشد. البته کارخانه داران و یا سازندگانی که دارای دستگاه های بزرگ هستند و یا در مواقعی که نیازمند زنجیری قطور برای تحمل فشار بسیار هستند، می‌ توانند از زنجیر های سایز ۴، ۵، ۶ و اندازه های بیشتر از ۱۰۰ استفاده نمایند.

از دیگر موارد مهمی که ذکر کردیم استاندارد است که مهمترین این استاندارد ها ANSI ،DIN ،ISO می باشند و باید در هنگام خرید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *